HINGAMISÕHTU maailma rahu toetuseks üleilmsel hingamispäeval

11 aprill kell 19.00 Taiji klubis

Teadlik hingamine on lihtne, aga vägev võimalus positiivse muutuse loomiseks maailmas. Võimalus end tasakaalustada, tunda ühendust ja suurendada rahu ning armastust endas ning maailmas. Erinevaid hingamistöö meetodeid on arvukalt.

Üleilmsel hingamispäeval kohtume Taiji klubis – mediteerime ja teeme täispika teadliku ühendatud hingamise sessiooni, et ühendada oma vägi rahu loomiseks kõikjal maailmas ning toetada ühtlasi Ukrainale humanitaarabi andmist.

Tule, koge hingamise vabastavat, tasakaalustavat ja inspireerivat väge ning anna oma panus maailma rahu loomiseks! Loe teadliku ja vabastava hingamistöö ja teraapia kohta siit lähemalt….

Juhendavad ning hingamise sessiooni toetavad Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia õpetajad Tiia Lõoke, Pille Allik-Trepp, Elo Tuppits, Piret Haamer, Signe Talvik. Tasuta ruumiga toetab Taiji klubi. Aitäh!

Osaluspanuseks on Sinu annetus Ukraina heaks – kas juba tehtud või alles tehtav.  Kuid oled oodatud ka siis kui sul pole võimalik panustada!

Kohtade arv on piiratud. Seetõttu PALUME KINDLASTI REGISTREERUDA siit …

Palun võta kaasa oma matt ja pleed! Ka kohapeal on on olemas mõned matid ja pleedid ühiseks kasutuseks.

Täpsem info: Elo Tuppits, elo.tuppits@gmail.com

VÕIMALUSED UKRAINA TOETAMISEKS, annetusteks:
Sündmusega soovime otseselt toetada Ukraina elanikele humanitaarabi andmist (nii Ukrainas kohapeal kui põgenikele Eestis). Valiku, millist organisatsiooni toetada, teeb osaleja ise, kuid heaks lahenduseks on siin annetamine Eestis tegutsevatele abiorganisatsioonidele, kes on tihedas kontaktis Ukraina abivajajatega ja suudavad tänu sellele suunata abi operatiivselt sinna, kus vajadus kõige suurem. Rahaline abi on väga oluline seoses sellega, et sel juhul saab vajalikku (nt toit, ravimid, hügieenitarbed, isikukaitsevahendid) soetada suurtes kogustes ja pole vaja tegeleda annetatud asjade sorteerimisega.
Info usaldusväärsete organisatsioonide kohta erinevates valdkondades, sh annetustelefonide numbrid ja pangakontod leiad siit: https://kriis.ee/aita-ukrainat .
Paljudele organisatsioonidele saab annetada tulumaksuvabalt.

Samas kogutakse sõjapõgenikele riideid, lastetarbeid, mänguasju, kodutarbeid, hügieenitarbeid jms alates 10.03 ka Tallinna linnavalitsuse kogumispunktides (mõnes isegi ööpäevaringselt). https://www.tallinn.ee/…/Uudis-Tallinn-kogub…

Samuti saab näiteks Eesti Pagulasabi vormide kaudu jätta info muu võimaliku toetuse kohta – nt kui saad pakkuda põgenikele elamispinda, teenuseid, aega vabatahtlikutööna. Ka see, kui saad aidata mõnd Ukraina peret Eestis kohaneda, on suur ja oluline abi. Selleks on oluline teada, kuidas põgenikud Eestis olulisi teenuseid saavad (sh nt arstiabi, haridus jm) https://www.tallinn.ee/ukraina/ .

Üleilmne hingamispäev on Rahvusvahelise Hingamistöö Ühingu (International Breathwork Foundation) initsiatiiv, mille puhul toimuvad hingamistöö võimalusi tutvustavad sündmmused üle maailma. https://ibfbreathwork.org/world-breathing-day-april-11/

Täiendav info: elo.tuppits@gmail.com 

……………………………………………………………………….

11. aprillil on üleilmne hingamispäev. Mida loob teadlik hingamine?

Praegustel ärevatel tahaksin meelde tuletada, et hingamine ühendab meid vaatamata mis tahes erinevustele. Hingamine loob rahu maailmas, suurendab sisemist rahu ja tasakaalu. Kui kogu maailm hingaks või isegi ainult 10% maailma elanikest hingaks teadlikult, siis kujuta vaid ette muutusi, mida me näeksime! Tänavune üleilmne hingamispäev, mis on ellu kutsutud Rahvusvahelise Hingamistöö Ühingu poolt (International Breathwork Foundation) on pühendatud hingamistööga seotud inspireerivatele lahendustele, hingamistöö mõjule.

Miks?
– Sest hingamine on tasuta.
– Seda on lihtne õpetada ja õppida.
– Igaüks vanuses 1-99 suudab hingata teadlikult.

Teadlik hingamine
– aitab rahuneda, luua turvatunnet ja selgust;
– toetab enesekindlust, sisemist väge;
– mõjub kehas mürke vabastavalt ja toetab tervislike eluviiside loomisel;
– suurendab empaatiat (ja muudab tänu sellele võitlemise keeruliseks) jne.

Vaata IBFi 2022. aasta videot hingamistöö mõjust ja hingamispäevast siit…

IBFi liikmete pakutavate online ja kohalike, sh Eesti hingamispäeva sündmuste infot näed siit:…

Sündmusi on täpselt esmaspäeval, 11. Aprillil, aga ka näiteks nädalavahetusel enne hingamispäeva. Eriti tõstaksin tõsisematele hingamistöö huviliste tarvis esile 10. aprilli tasuta hingamistöö foorumit, milles hingamistöö eestvedajad maailma erinevatest riikidest jagavad oma mõtteid ja kogemusi hingamistööst. Löö kaasa!
Elo Tuppits (täiendav info: elo.tuppits@gmail.com)