Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia 2-aastase hingamisterapeudi ja nõustaja väljaõppe lõpetanud

Signe Pedaja
Olen oma elu looja. Olen abikaasa ja ema. Olen töötanud haigla intensiivravis üle 20 aasta. Vabastava hingamisega tegelemine on olnud minu jaoks tõeliselt tervendav kogemus. Ma tutvusin iseenda sisemaailmaga ja maailm minu ümber muutus- paremaks. Minust sai hingamisterapeut 2016 aastal kui lõpetasin Teadliku loomise ja hingamistöö Akadeemia. Olen tegelenud erinevate praktikatega- nn. transtsendentaalse meditatsioon, Reiki, TRE, biodünaamiline hingamine ja trauma vabastamine. Hingamistöö on toonud minu ellu sisemist rahu, kindlust, selgust ja julgust.

Eve Sild
Olen õppinud majandust ning üle 15 aasta olen töötanud juhina. Oma kogemuste kaudu olen teadvustanud, et kõige olulisemad on suhted inimestega ja kõik need saavad alguse minust endast. Tee endani leidsin läbi vabastava hingamise. Vabastava hingamise kaudu olen kogenud keha vabanemist pingetest ja hingamise kaudu olen saanud ennast ise füüsilisest valust vabastada. Kiht kihilt olen liikunud lähemale enda tõele ja tajun, kuidas see mõjutab minu energia liikumist. Olen läbinud Tiia Lõokese juures kaheaastase Hingamisterapeudi väljaõppe programmi ja Tallinna Ülikoolis kursuse Visuaalkunstiteraapia alustest. Neile teadmistele – ja eelkõige oma praktilisele kogemusele toetudes viin läbi vabastava hingamise individuaalseansse ning loomingulise eneseväljenduse ja enesetunnetuse treeninguid. Kontaktid: eve.sild.e@gmail.com; tegutsen Tartus, Alatskivil ja Võrus

Katri Pääsuke
Olen massöör ja hingamisterapeut. Vabastav hingamine on minu elu palju muutnud. Tunnen ennast ja teisi inimesi paremini ning teen just seda, mida ma teha armastan – olen terapeut. Ravimassaaž, tervendav võimlemine ja hingamine – need on abivahendid, millega toetan inimeste tervenemist. 

 

Kristiina Kuusma
Olen hingamisterapeut, sünnitoetaja, ämmaemand.  Lõpetasin  TLH Akadeemia 2017 aastal. Hingamistööga olen tegelenud alates 2013-ndast aastast. Vabastav hingamine on minu ellu toonud palju soovitud muutusi, palju vabanemist, lõdvestumist ja paremat pingeliste olukordadega toime tulemist. Seoses vabastava hingamisega olen ka jõudnud sünnitoetuseni. Olen toetanud mitmeid ilusaid, õnnelikke sünde. Samuti olen andnud läbi hingamise sünnituseks ettevalmistavaid loenguid. Mind on alati huvitanud inimese sisemaailm, kust on mingid mõtted ja mustrid pärit, kust me saame kogu oma pagasi kaasa ning miks me oleme sellised nagu me oleme. Mida saab enda heaks veel teha ja oma elu veel paremaks muuta.

Mart Kutberg
Erinevad hingamise metoodid ja nende kasutamine igapäevaelus on mulle alati suurt huvi pakkunud. Usud või mitte aga olen hingamisega tegelenud juba alates sünnist. Nii nagu sinagi. Viimastel aastatel olen sellele tegevusele lisanud teadlikkust ja tarkust. See on toonud kiiresse argipäeva, spordi tegemisse, stressiga toimetulekuks ja lähedastesse suhetesse sootuks uue kvaliteedi. See on rahulikum ja parem maailm. Hingamise juures paelub mind eelkõige see, et sarnase tulemuse võib saada tunni ajase hingamise või nädalase soojamaa puhkusega.
Olen täiendanud ennast erinevates psühholoogia õpitubades ja lõpetanud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia ning hetkel täiendan oma psühholoogia alaseid  teadmisi Holistika Instituudis.

Margit Raias
Olen hingamistehnikate fänn. Olles praktiseerinud aastaid erinevaid hingamise stiile väga erinevate õpetajate käe all võin julgelt kinnitada, et teadliku hingamisega saab vähendada pingeid, stressi ja ebamugavustunnet ning suurendada rõõmu, heaolutunnet ja elujõudu. Tean, et just hingamine on
kõige täpsem, teravam ja tugevam tööriist, millega remontida oma elu kõiki aspekte: füüsilist ja tahtejõudu, emotsionaalset tasakaalu ja suhteid. Ja mis kõige tähtsam, seda saavad teha kõik, muutused on põhjalikud, kiired ning püsivad.
Olen lõpetanud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia ning toetan vabastava hingamise individuaal- ja grupiseansse. Et hoida oma „hingamistööriistakastis“ hinge tervendamisriistade kõrval ka keha hõlmavaid tehnikaid jätkan enesetäiendust ja praktiseerin ning toetan biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise (BBTR) seansse.

Piret Haamer
Olen õppinud hingamisterapeudiks Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias (2016-2019). Hingamistöö juurde jõudsin läbi kundalini jooga, kus kogesin aina rohkem, kui palju võib teadlik hingamine meie elukvaliteeti tõsta ning kasvatada teadlikkust iseendast. Sügav sisetunne ning soov hingamistarkust süvitsi mõista viiski mind hingamisterapeudi õppesse. Erinevate vaimsete praktikate juurde jõudsin läbi kundalini jooga, mida praktiseerin aastast 2009 ning õpetan aastast 2015. Olen ka lastejooga õpetaja ja jooga doula ning praktiseerin kundalini joogast pärinevat meditatiivset tervendamist. Toetan inimesi nii individuaalsetel hindamisseanssidel kui ka grupihingamisi tehes.

Kristi Kauponen
Olen naine, ema, lambakasvataja ja töötan analüütikuna. Lisaks olen üle 10 aasta oma elust tegelenud hingamistöö ja kundalini joogaga. 2013 aastal avastasin enda jaoks TRE ja 2014 aastal omandasin TRE juhendaja sertifikaadi. 2015 aastal alustasin õpinguid Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias, mille 2020 jaanuaris edukalt lõpetasin.
Kasutan joogat, hingamistööd ja TRE igapäevaselt oma elus, et olla parim mina ise. Naudin väga nende tehnikate edasi andmist teistele inimestele, sest mind on need väga palju aidanud. Meil kõigil on oma tee siin elus ja meil kõigil on vahest väga raske. Sel raskel hetkel on tähtis küsida toetust ja leida just Sulle parim toetus ja toetaja.  

Maili Mein
Olen õppinud hingamisterapeudiks Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias, muusikaterapeudiks Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias ning kogemusnõustajaks Tallinna Kogemusnõustajate Koolis.

Viktor Frankl on öelnud, et armastus on kõrgeim eesmärk, milleni inimene üldse võib püüelda. Õppida armastama ja aktsepteerima iseennast ning oma lähedasi võib olla vahel keerulisem, kui seda sooviksime. Just hingamistöö ja muusikateraapia on võimaldanud mul uurida oma sisemaailma ning aidanud näha ja mõista iseennast sellisena nagu olen. Teraapia abil olen saanud teadlikuks oma lapsepõlve kogemustest ning sellest, kuidas see minu
hilisemaid elukogemusi on mõjutanud. Muusika, hingamistöö ja kogemused on see, millega saan nüüd toetada neid, kes oma elus psühholoogilist abi vajavad. 

Karolin Kairo-Gasman
Olen õppinud hingamisterapeudiks Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias (2019-2021), samuti oman kogemusnõustaja kvalifikatsiooni ja kasutan oma töös palju taimede energeetilist väge. Hingamistöö teraapia juurde jõudsin läbi sügava isikliku kogemuse, mis tõi kaasa nii emotsionaalse, kui füüsilise läbipõlemise 2018 aastal ja selle järgnenud depressioni. Just hingamistöö toetas mind sellest haigusest tervenemist. Ja mitte lihtsalt tervenemist, vaid endale täiesti uue elu loomise. Tragikoomilisel kombel tõi just depression minu ellu selle valdkonna, mis on mulle olnud hingelähedane terve elu. Nüüd saan sellele täiel määral pühenduda.
Soovid luua oma ellu tasakaalu, Sind toetavat keskonda ja inimesi ning nautida kogu küllust, mis elus juba tegelikult olemas on? Siis tule lihtsalt hingama ja Sa märkad, kuidas elu Sinu ümber avardub.

Signe Madisson
2021 suvel lõpetasin kaheaastase hingamisterapeudi õppe Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias. Erinevate enese avastamise, arendamise, teadlikkuse tõstmise praktikatega tegelen viimase 6-7 aastat.
Läbi enda kogemuse näen, kuidas teadlik hingamine on olnud mulle suureks abiks keerulisematel elu hetkedel ning võimaldanud teha oma arengus võimas samm edasi – tõsta enda teadlikkust, olla igapäevaselt mõnusas konditsioonis iseendaga. Teadliku hingamistöö praktiseerimisest tulenev mõnus enesetunne on olnud mulle ajendiks ja paisutanud soovi aidata ka teistel inimestel leida parem kontakt endaga, suurem tasakaal ja terveneda nii emotsionaalsel, kui füüsilisel tasandil. Pakun teadliku hingamistöö läbi toetust nii individuaalsetel hingamistöö seanssidel, kui grupis hingamistel.

Anne-Liis Timmermann
Hingamistöö juurde jõudsin läbi isikliku sügava puudutuse, mis avas minus teadlikkuse ning äratundmise Inimhinge olemuslikkusest. Hingamine on üks võimsamaid tehnikaid, mida igaüks saab endale igal ajahetkel lubada. Hingates vabastame, mäletame, loome Oma Elu. Lihtne viis kogeda Iseennast. Toetan nii individuaalseid kui grupihingamisi Tartus. Hingamisterapeudiks olen õppinud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias (2019-2021). Lisaks ole  õppinud erinevaid kanaldamis-tehnikaid Teeta tervenduses ning Osho Darshan Instituudis. Hetkel jätkan õpinguid  BAI body awareness Instituudis (MER massaaz ja BBTRs) ning konstellatsioonides.

Heidy Kõiv
Alustasin oma teekonda 2013 aastal Holistilises Instituudis.  Olen nüüdseks õppinud ja kogenud erinevaid teraapiavorme. Kõigi nende kogemuste hulgast on just Hingamisteraapia olnud minu jaoks kõige sügavam ja kogemuslikum. Läbi Teadliku Hingamise olen saanud  sügava ühenduse iseenda ja oma  olemusega. Õppisin hingamisterapeudiks Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias 2019-2021a , olen õppinud Transpersonaalset Psühholoogiat ja Hüpnoteraapiat, hetkel õpin Perekonstellööriks,  Süsteemsete Lahenduste ja Konsultatsiooni Instituudis. 

Epp Sussen
Hingamistöö on aidanud mul leida sisemise rahu ning andnud tehnikad, millega seda rahu säilitada igapäevaste väljakutsete raames, aga ka pingelisemates olukordades. Loovus aitab mul leida vajalikud lahendused. Hingamistööga olen tegelenud peaaegu 10 aastat. Minu tee hingamistöö juurde algas Leonard Orri Eestis Algallikalt toimunud kursusega 2013. aastal. Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia lõpetasin 2020. aasta veebruaris. Paar aastat olen olnud lastega kodune ning seegi kogemus on olnud väga õpetlik, sest lapsed on suurepärased peeglid ning leiavad üles kõik õiged nupud kuhu vajutada. Oma kogemuste põhjalt olen nüüd valmis toetama teisi nende hingamistöö rännakul. Hetkel õpin Tallinna Ülikoolis lisaks loovterapeudiks ning oma toetusesse võtan kindlasti kaasa ka loovuse jõu ja harjutused, mis aitavad hingamistöös kogetut veelgi paremini mõista ning oma tavaellu integreerida. 

Kairi Kuusma
Olen õppinud ja kogenud mitmeid erinevaid teraapiavorme ning töötanud aastaid nõustajana. Hingamine on olnud minu jaoks see, mis on mind ennast aidanud läbi keerulise eluprotsessi. Läbi Teadliku Hingamise olen saanud ühenduse teadlikuma iseendaga. Õppisin hingamisterapeudiks Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias 2021-2022a.

 

Tea Vesik
Hingamisteraapia on mind viinud lähemale iseendale, aidanud mul muuta oma mõttemustreid ning aktsepteerida enese kõiki tundeid. Eneseotsinguid alustasin Holistilises Instituudis, kus õppisin holistilist regressiooniteraapiat. Jätkates oma teekonda enesearenguteel jõudsin ühel hetkel Transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakooli ja seal tutvusin
kõikvõimalike teraapia vormidega. Lisaks olen õppinud refleksoloogiat ja massaaži. Viimane
avastus terapeudina on olnud teadlik hingamine, milleni jõudsin Teadliku Loomise ja
Hingamise Akadeemias 2020-2022a. Hingamisterapeudina töötamine on andnud mulle
võimaluse näha inimese sügavat tarkust ja ilu ning näidanud olemuse puhast potentsiaali.

Veinika Västrik

Terje Õunap

Marike Uusjärv

Tiina Lille

Keiu Albi