Teie Alateadvuse jõud, Joseph Murphy, lõike raamatust

The Power of your subcounsious Mind (1962)
….

Kuidas füüsik pääses vene kontsentratsioonilaagrist
Dr. Lothar von Blenk-Schmidt, Rocket Society (juhtivate raketispetsialistide ühingu) liige ja silmapaistev teadlane elektroonika alal, annab järgnevalt lühikese kokkuvõtte sellest, kuidas tal oma alateadvuse abiga õnnestus pääseda kindlast surmast vene kivisöekaevanduses.
„Ma sattusin vene vangilaagrisse sõjavangina ja mul tuli töötada ühes kivisöekaevanduses. Kõikjal mu ümber surid mu sõbrad. Meid valvasid armutud vangivalvurid, ülbed ohvitserid ja ainult plaanitäitmisele mõtlevad komissarid. Pärast lühikest arstlikku läbivaatut määrati igale vangile kindel kogus sütt, mida nad pidid päevas tootma. Minu kogus oli 150 kilol. Kui vangil jäi plaan täitmata, siis vähendati karistuseks tema toiduportsionit ja õige varsti puhkas too õnnetu surnuaial.

Mina suunasin oma mõtlemise üheainsale küsimusele: kuidas ma saaksin siit õigeaegselt minema? Ma teadsin et mu alateadvus leiab mingi väljapääsu. Mu kodu ja ja kogu mu perekond olid langenud sõja ohvriks. Kõik mu sõbrad ja varajasemad kolleegid olid kas langenud või interneeritud.

Kibedas hädas läkitati mulle järgmine mõte: „Ma tahan Los Angelesse ja mu alateadvus viib mind sinna“. Ma olin nimelt sellest linnast pilte näinud ja mulle meenusid selgelt üksikud tänavad ja hooned.
Nüüd kujutasin ma endale päevad ja ööd ette, et ma kõnnin käsikäes ühe ameerika tütärlapsega, kellega ma veel enne sõda olin Berliinis tutvunud (nüüd on ta minu naine), piki Wilshire Boulevard’i alla. Vaimus tavatsesin ma ärides sisseoste teha, sõita autobussiga ja süüa esmaklassilistes restoranides. Igal öösel täitsin ma oma fantaasia eriti intensiivselt ettekujutusega, et istun ühe luksusauto roolis ja sõidan edasi-tagasi Los Angelese uhketel tänavatel. Neid pilte maalisin ma endale ette kõikvõimalikes üksikasjades ja maksimaalselt elutruult. Lõpuks oli mulle see unistustes loodud maailm muutunud sama tõeliseks kui vangilaagrit ümbritev traataed.

Igal hommikul lasi ülemvalvur vangidel rivistuda ja luges nad üle. Tal oli kombeks lugeda valjusti: Üks, kaks, kolm…“ ja iga vang pidi peale väljahüüdmist astuma juba üleloetute rühma juurde. Ühel päeval kutsuti ülemvalvur hommikuse loenduse ajal hetkeks minema just siis, kui ta oli mind number 17 all välja hüüdrnud ja ta jätkas tagasi tulles loendust eksikombel numbriga 17. See oli märguanne minu põgenemiseks. Ma teadsin, et minu töörühm leitakse õhtul laagrisse tagasipöördumisel olevat täies koosseisus ja seega jääb minu puudumine pikaks ajaks märkamatuks.

Mul õnnestus „kaduda“. Ma marssisin ilma pausideta 24 tundi järjest ja puhkasin end välja alles järgmisel päeval ühes inimestest mahajäetud linnas. Järgnevalt elasin ma kaladest ja metsloomadest ja sõitsin öösiti igal võimalusel Poola poole veerevates söerongides jänesena kaasa. Nii õnnestus mul tõepoolest Poola jõuda ja sealt aitasid mind sõbrad edasi šveitsi. Ühel õhtul vestlesin ma Luzerni Palasthotellis ühe ameeriklastest abielupaariga, kes mind enda juurde Kaliforniasse Santa Monicasse külla kutsusid. Ma võtsin küllakutse vastu. Kui ma Los Angelesse jõudsin, tuli mulle mu sõprade autojuht vastu ja sõidutas mind Wilshire Boulevard’i ja teisi luksuslikke tänavaid pidi, mida oma vangistuse pikkade kuude jooksul olin endale nii elavalt ette kujutanud. Ma tundsin ära hoone, mida ma vaimus olin sadu kordi näinud ja mul oli tunne, nagu oleks ma tõepoolest juba kord Los Angeleses viibinud. Ma olin oma eesmärgi saavutanud. „
….

Üks mu tuttav vaimulik Johannesburgist Lõuna-Aafrikas usaldas mulle kord meetodi, milla abil ta oma alateadvusele andis edasi kujutluse täielikust tervisest. Tal oli kopsuvähk. Järgnev on sõna-sõnalt tsitaat tema käsitisi kirjutatud märkmetest: „Palju päevi kandsin ma hoolt täieliku vaimse ja kehalise lõdvestumise eest. Algul kõnetasin ma oma keha järgmiste sõnadega:

„Mu jalalabad on pingest vabad, mu kõhulihased on pingest vabad, süda ja kopsud on pingest vabad, mu pea on pingest vaba, mu kogu olek ja olemine on täielikult lõõgastunud. Umbes viie minuti pärast langesin ma siis tavaliselt mingisse poolunne, kusjuures ma hoidsin silme ees järgmist tõde: Jumala täiuslikkus leiab nüüd oma väljenduse minu keha kaudu. Ettekujutus täielikust tervisest täidab praegu mu alateadvust. Jumal lõi mind täiusliku pildi järgi ja mu alateadvus loob nüüd mu keha uuesti, täielikus vastavuses jumala vaimupildiga.“

Selle ülimalt lihtsa meetodiga õnnestus tollel vaimulikul sisendada oma alateadvusesse ettekujutus täielikust tervisest ja kutsuda esile tähelepanuväärne tervenemine.
…..

Kui tahate endale ja oma perele maja ehitada, siis töötate te kindlasti pisimate üksikasjadeni välja plaani ja jälgite hoolega, et ehitusmehed sellest ülimalt täpselt kinni peaksid. Te pöörate tähelepanu ka materjalile ja kasutate ainult kuiva puitu, laitamtu kvaliteediga terast – lühidalt, kõigest kõige paremat. Kuidas on lugu aga teie vaimu koduga ja teie plaaniga elada õnnes ja külluses? Kõik olukorrad ja sündmused, kõik teie elus sõltub vaimsete ehituskivide kvaliteedist, millest te oma vaimule kodu püstitate.

Kui teie eskiis on hirmust, murest, kartusest ja puudusest moonutatud ja te ise masendatud, täis kahtlusi ja küünilisust, siis on ka teie vaim märgistatud väsimusi, mure, pingete, kartuste ja muude kõikvõimalike reservatsioonidega.
Iga ärkveloleku silmapilk, mille te pühendate oma vaimu- ja olemaslaadi korraldamisele, on teie elu jaoks põhjapaneva ja kaugeleulatuva tähtsusega. Sõna, mis on ainult mõttes, pole kuuldav ega nähtav, sellest hoolitmata on ta aga tegelikkuses olemas. Te olete lakkamatult ametis mõtete ja kujutluspiltide materjalist oma vaimule kodu ehitamisega. Te võite kasutada iga tundi, iga sekundit, et oma mõtete, ideede ja veendumuste baasil, mis steenide järjestuses ainuüksi teie vaimu laval ette kantakse, üles ehitada tervisest, edust ja õnnest kiirgavat elu. Oma vaimu töökojas loote te oma isiksuse ja identiteedi selle maise eksistentsi tasandil. Sel viisil jätkate te omaailma oma eluloo jäljed.
…..

 

Ammendamatu rahaallikas
Korrake iga päev järgmisi väiteid ja kirjutage nad kuldsete tähtedega oma südamesse:

„Ma olen ühtne oma alateadvuse rikkusega. Mul on õigus olla heal järjel, õnnelik ja edukas. Raha voolab piisavas külluses ammandamatutest allikatest minu juurde. Ma olen iga hetk teadlik oma tõelisest väärtusest. Selle mida ma oskan ja oman, annan ma meeleldi oma kaasinimeste käsutusse ja ma olen materiaalselt kõige rikkalikumalt õnnistatud. Elu on suurepärane!“

Õnne valite te järgmiselt

Õppige kohe täna selgeks see, et otsustate õnne kasuks. Meetod selleks on äärmiselt lihtne. Otsekohe kui te hommikul silmad lahti teete, öelge endale:

„Jumalik tahe korraldab mu elu täna ja kogu aeg. Kõik kujuneb minu jaoks täna parimaks. Täna algab uus ja tore päev, õnnelikum kui kunagi varem. Jumalik tarkus juhib mind mu teel ja jumalik õnnistus on kõigel, mida ma täna alustan. Jumalik armastus ümbritseb ja kaitseb mind ja ma sammun valguse poole. Niipea kui mu mõtted hakkavad kõrvale kalduma sellest, mis on hea ja loov, kutsun ma end korrale ja kontsentreerun uuesti eranditult ilusale ja heale. Ma olen vaimne ja hingeline magnet, mis tõmbab enda külge õnne ja õnnistust. Kõiki minu tänaseid ettevõtmisi saadab erakordne edu. Ma olen kgou päeva piiramatult õnnelik.“ …