Avardumine vaikuses – suvlaagri osalejate tagasisided 2017

Mis meeldis? Mis õppisid? Mida võtad kaasa? Tipphetked. Ettepanekud.

Meeldis soe ja toetav keskkond, inimesed, võrratu loodus, imemaitsev toit, huvitavad praktikad, vaikuses olemine. Gongid, massazhid. Hommikused joogapraktikad =) Õppisin uusi meetodeid, kuidas oma meelt rahustada, suunata. Võtan kaasa inspiratsiooni ja sooja tunde =) Tipphetkeks pean basseinis snorkliga hingamist. Liikuv ajakava oli iseenesest lahe, kahju ainult et mõni praktika ära jäi. Järgmisel korral ehk jälle =). Veel rohkem vaikust =)
….

Meeldisid õpetajad, koht. Väike grupp. Hea söök. Praktikad, mida tegime. Võimalus viibida looduses ja üksi iseendaga. Kontakti puudumine välismaailmaga. Sain endast teadmisi juurde. Inspiratsiooni edasiminekuks. Võtan kaasa puhanud ja puhastunud keha. Uued ideed ja teadmised. Tulevikus võiks veel rohkem paastu ja täisvaikust olla.

Meeldis keskkond, toit, meri, elukeskkond, ilma, “vabadus olla iseendaga”, vaikus (hommikul), oma keha eneriga tundmine. Aeg iseendale oli oluline. Avardunud ise avardab maailma sinu ümber. Taimetoit on loominguline, värviline protsess. “Lihtsalt hinga”.Võtan kaasa vaikuse, uue elu rütmi otsused, oma sisemise hääle, tänulikkuse kõige selle suhtes, mis mul olemas on. Lihtsuse – hingamine on lihtne ja eriline. Hingesugulase laagrist. Vaimsed sihid said paika. Tipphetk? sündimine perre kus on õnnelik ema ja isa. Minu hingerännak – otsavaatamise praktika paarilisele. Tiia sul on nii eriline keskkond, mis toetab seda mida teed, kõik on olemas!
…..

Meeldis see intiimne grupp, mul on tihti esimesel päeval hirm avanemisel, kui kõik on võõrad. Iga grupi liige kajastas meie grupi iseloomu omadusi – naiselik tugevus ja sihikindlus, emalik soojus, emalik konkreetsus, mis on mulle hetkel vajalik; sisemine ja universumi tarkus; kahtlused, kõhklused, ebakindlus, muretsemine, ülehoolitsemine, neutraalsus ja ürgne mehelikkus, hoolival ja toetaval moel. Tipphetkeks loen hetke, kui tundeid oli nii palju ja see tekitas tohutu negatiivsuse sees ja ma leidsin ise moodused ennast toetada – läksin vihma kätte jooksma, mere äärde kividele hüppama, puude, lillede, kasside, kivide ja merekarpidega rääkima.  Selle võtangi kaasa ja varem õpitud praktikad tulid ka õigel ajal meelde või natuke hiljem 🙂
….

Tipphetk: enda eelmise elu nägemine; kes olin, milline, mida head ja halba tegin, kuidas lahkusin eelmisest elust. Sellest tuli arusaamine, miks elan praegust elu, milliseid rolli läbin. Kusjuures järgmisel päeval gongiteraapias läks sama asi edasi: nägin eelmises elus olevaid aitajaid, kes on tulnud mu ellu ka praeguses elus kriisist välja aitama. Ja nägin ka tulevikku.

Laager sobis mulle. Algul  kinnisest ja inimesi karvast minast tuli lõpuks avanemine ja julgus vastu võtta teiste inimeste poolt pakutavat abi. Õppisin usaldama, mõistma, et võin olla mõistetud ja toetatud ja aktsepteeritud teiste inimeste poolt, sh meeste poolt. Võtab kaasa julguse vastu võtta teiste inimeste toetust ja abi.  Ettepanek: oleks võinud algul inimestega rohkem tutvuda, siis minul oleks olnud kergem võõrastega harjuda. Soovin järgmisel aastal laagris osaleda.

Sain mis tahtsin. Hingamisega mitu toimivat ja kasulikku ja meeldivat kogemust, reaalselt 1.korda elus. Naiste seltskonda vastu võetud saamine, sulandumine. Õppisin naisi paremini mõistma ja veelgi rohkem väärtustama,  emaga seotud puzzle tükid. Lahke vastus – kõigile ja kõigele. Tipphetked: eelviimase päeva hingamine, inspiratsioon ja luuletuse kirjutamine. Esimene vees hingamine, selle kasulik, leebe, rõõmustav mõju. Selle rõõmus jagamine väljas laua taga. Ei oska millegi üle nuriseda ega isegi ninatark olla. Aitäh!

Oli tõeline ARMASTUSE laager! Oleks justkui uuesti sündinud, soovin teile, et see energia jätkuks kauemaks ja teadlikkus, et argipäev ei murraks oma madalamate vibratsioonidega sisse!:) Et oleks endasse usku ja usku Kõiksuse tarkusesse, usaldust selle vastu. P. luges mulle telefonis ette ka luuletuse naistele – ka mõnedel meestel on veel lootust!:D Suve sisukaimad päevad – ilma telefonideta, uudisteta, meelelahutuseta – koos inimeste, hingedega! Soojad päevad igas mõttes. Aitäh juhendajatele, ainult meeldivad kogemused.

Suur, suur tänu teile kõigile kohalolu ja pühendumise eest. See oli väga eriline aeg koos teiega.  Tundsin, et igaühel meie hulgast on oma roll ja meie töö tulemus ei mõjuta ainult meie ringi, vaid meie töö mõjutab paljusid teisigi meie ümber ja veelgi kõrgemal tasemel.
Meie kehadel on praktiline kogemus, kuidas lahti lasta vastupanust ja kontrollist ning usaldada. See rahu peegeldub kogu ümbritsevale. Panin tähele, kuidas mu ilme on muutunud magama jäädes. Varem ootasin und kulm kortsus, nüüd aga tänulik naeratus näol Tänud, Tiia kogu vastutuse võtmise ja ruumi hoidmise eest! Tänud, Pille sinu kerguse eest ja Liina sinu tarkuse eest!

Tänud, teile kõigile!

….
Väga suur hüpe enesearengus toimus mul laagri ajal! Kuigi tohutult kartsin uusi asju proovida, siis kokkuvõttes tasus neid kõiki kaasa teha ja tulemused olid üllatavad/ vabastavad. Aitäh juhendajatele kannatlikkuse eest!
Väga meeldisid laagris osalenud inimesed! Kõik nii soojad inimesed! Aitäh teile teie siiruse, avatuse ja toetuse eest!
Pillele jäi üks oluline asi laagris ütlemata: ma suutsin ära leppida oma kehaga ja reedesel veeshingamisel võtsingi Sinu soovitatud mõtte. Aitäh Sulle! Soovin, et kõigil läheks elu hästi. Jäi väga meelde Liina lause: “Mõte loob tulevikku.” Armastust teile kõgile!