Kuue elemendi hingamismõtlus

40 

Maa, vesi, tuli, õhk, eeter ehk aeg-ruum ja teadvus. Me oleme kokku pandud elementidest. Kui võtta ära üks element, siis ei oleks elu selline nagu ta on. Ruum ei eksisteeri ilma ajata ja aega ei ole ilma ruumita. Kui aegruumi ei oleks, ei saaks elu eksisteerida sellisena nagu me seda siin planeet Maal teame. Meil on vaja siin eksisteerimiseks kõike elemente, kui üks puudub, siis elu ei oleks. Vett vajame pidevalt, õhku kogu aeg, meie keha hingab hapnikku kogu aeg. Tuli on päike taevas. Tuli on ka meie keha temperatuur ja seedimise tuli aitab meil toitu omastada. Nende elementide üle teadlik mõtisklemine on väga iidne praktika, nende elementide kasutamine teadlikult vaimseks puhastumiseks on väga vana praktika, mille Leonard Orr, rebirthingu (vabastava hingamise) looja, on toonud läänemaailma. Budistlikus vipassana mõtluses on tuntud 6 elemendi mõtluspraktika. Vanasti läksid mungad surnute matmispaika jälgima inimkeha lagunemisprotsessi mõtiskledes seal püsimatuse ja elementide üle ning Virgumise Teest.
Tiia Lõoke on need vanad praktikad loovalt enda tunnetuse põhjal kokku pannud ja meditatiivseks hingamistöö seansiks seadnud, taustaks on selleks sobivad helid ja muusika.
Kui seda praktikat kuulad, siis palun ära tee seda auto roolis! Leia selleks sobiv rahulik koht, kus saad lamada või mugavalt isutuda ning ühendatult ilma pausideta hingata. Pärast teadlikku sügavamat sissehingamist hinga lõdvestunult välja ja kui oled välja hinganud, siis hinga jälle koheselt sisse, ära tee pause sisse- ja väljahingamiste vahel, see aitab sind sügavamale enda olemusse lõdvestuda.

Tekst: Tiia Lõoke

Peale ostu sooritamist saadame Sulle lingi helifaili allalaadimiseks.
Pikkus: 44 minutit

Kategooria: