Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia (TLHA) eetikakoodeks

Üldpõhimõtted
a) TLHA hingamisteraapia üldprintsiibiks on inimväärikus, inimõigused ning humanistliku ja transpersonaalse psühholoogia inimsekäsitlus. Hingamisteraapia eesmärk on terve, harmooniline ja õnnelik inimene. Peame esmatähtsaks kliendi heaolu ja tema arengut.
b) Me lähtume oma töös põhimõtetest, et klient on hingamisterapeudile võrdne koostööpartner ning tema omavastutus ja tahe tervenede on muutuste ja tervenemise juures oluline. 

1. Hingamisteraapia sobivus kliendile
a) Hingamisterapeut teeb kindlaks hingamisteraapia sobivuse kliendile, tema võime hingamistöö seansi tulemusi kasutada ja integreerida oma igapäeva ellu.
b) Hingamisterapeut ei tohi diskrimineerida rassi, etnilise päritolu, soo, usutunnistuse, seksuaalse sättumuse, vanuse või välimuse alusel.
2. Leping klientidega
a) Hingamisterapeut sõlmib klientidega selge lepingu seansside arvu ja kestuse ning finantstingimuste kohta.
b) Hingamisterapeut teeb klienditega eelneva kokkulepe muude tehnikate kasutamise kohta hingamistöö seansi ajal, nt puudutamine. Ta ei paku hingamisteraapia nimetuse all teisi teenuseid ega praktikaid, näiteks ta ei paku hingamisteraapia nime all massaži, energeetilist tervendamist, selgeltnägemist, kehatööd, jms meetodeid.
c) Hingamistöö oskusi praktiseeritakse ainult kliendi hüvanguks. Tööd tehes ei kahjusta hingamisterapeut klienti mitte mingil moel, ei füüsiliselt, vaimselt, emotsionaalselt ega sotsiaalselt.
d) Hingamisterapeut tagab täielikult kliendi privaatsuse ja konfidentsiaalsuse.
Ta säilitab klienditeabe konfidentsiaalsuse ja kliendi seansi sisu dokumentide turvalisuse.
e) Hingamisterapeut arvestab kliendi tahte ja motivatsiooniga probleeme lahendada kliendi poolt valitud tempos ja intensiivsusega.

3. Hingamisterapeudi pädevus
a) Hingamisterapeut praktiseerib oma erialase pädevuse, koolituse ja asjatundlikkuse piires, tehes selle oma potentsiaalsetele klientidele selgeks. Ta ei esita oma teenuse kohta väiteid, mida ei saa põhjendada.
b) Hingamisterapeut jätkab oma isiklikku arengut, praktiseerides seda tehnikat, mida ta teistele pakub, toites samal ajal kirge ja austust oma kutsumuse vastu ning säilitades tervisliku tasakaalu oma töö ja enese eest hoolitsemise vahel.
c) Hingamisterapeut pöördub vajadusel supervisiooni ja konsultatsiooni poole.
d) Hingamisterapeut hoolitseb enda kui professionaali heaolu, professionaalsuse, täiendõppe ja suutlikkuse eest (supervisioon, covisioon, eneseteraapia) ja/või katkestab ajutiselt oma töötegevuse kui ta ei suuda tagada oma suutlikkust ja toetust kliendile.
e) Hingamisterapeut esindab hingamisterapeutide kogukonda ja kujundab selle head ja väärikat mainet.

4. Hingamisterapeudi ja kliendi suhe
a) Hingamisterapeut loob ja säilitab terved, asjakohased ja professionaalsed piirid, austades oma klientide õigusi ja väärikust.
b) Hingamisterapeut ei kuritarvita oma mõju klientidele, ta ei kasuta kliente ära mitte mingil moel. Ta ei kasuta kliente oma vajaduste täitmiseks, nt vajadus tunnustuse, võimu, tähelepanu või läheduse järele. Hingamisterapeut hoiab selgelt lahus professionaalsed ja isiklikud suhted.
c) Hingamisterapeut ei kasuta hingamispraktikat oma isiklike usuliste veendumuste edendamiseks.
Ta ei levita oma isiklikke väärtussüsteeme, uskumusi ja eelistusi (poliitilised, religioossed, maailmavaatelised, tervisealased, soolised jt väärtussüsteemid). Ta ei survesta ega arva, et tema isiklik lähenemine, teadmised ja kogemused on ainuõiged või õigemad teiste inimeste lähenemisest, teadmistest ja kogemustest. Näiteks, ta ei survesta klienti loobuma talle määratud ravimite võtmisest.
d) Hingamisterapeut hoidub igasugustest seksuaalkäitumise või ahistamise vormidest klientidega isegi siis, kui klient sellise käitumise algatab või kutsub.
e) Hingamisterapeut annab klientidele teavet täiendavate ressursside kohta vastavalt vajadusele.
f) Hingamisterapeut lähtub oma tegevuses oma teadmiste ja oskuste piiridest. Ta suunab oma kliendid sobivate ressursside juurde, kui nad esitavad probleeme, mis ei kuulu tema väljaõppe ulatusse.
g) Hingamisterapeut ei soodusta pettekujutluste, illusioonide, väärarvamuste teket ega levikut. Ta ei loo ootusi, mida ta ei suuda täita.
h) Hingamisterapeut loob oma sõnade, tegude, olemuse ja välimusega turvalise ja usaldusväärse keskkonna, mis seisab kliendi heaolu ja enesearengu eest ning aitab kaasa kriisidest, probleemidest ja tervisekahjustustest tervenemisel.
i) Hingamisterapeut väldib kliendi sattumist sõltuvusse terapeutilisest suhtest, soodustab tema enda vastutust ja iseseisvust.
j) Kui kliendi  soovid ja hingamisterapeudi põhimõtted on lepitamatus vastuolus, siis tuleb lõpetada terapeutilise suhte.

5. Hingamisterapeutide vastastikused suhted
a) Hingamisterapeut säilitab ja hoiab terveid suhteid teiste hingamisterapeutide ja hingamistöö praktikutega.
b) Hingamisterapeut annab konstruktiivset tagasisidet TLHA hingamisterapeutide eetikakomisjonile või Täiend- ja Alternatiivmeditsiini (TAM) eetikekomisjonile selle kohta, kes tema arvates ei ole järginud üht või mitut eetilist põhimõtet. Kui see ei lahenda probleemi piisavalt, pöördub ta asjaomaste klientide kaitsmiseks oma piirkonna kõige sobivamate kutse- ja/või tsiviilasutuste poole.
c) Hingamisterapeut ei võistle teiste professionaalidega ja ei sea end nendest kõrgemaks, paremaks ega targemaks, Ta ei vaidlusta teiste professionaalide tööd ja töömeetodeid; ta teeb koostööd teiste psühhoterapeutide või kliendi raviarstiga kui selleks on vajadust.