Holotroopse hingamise kursus

22 – 26 veebruar  2023  Algallika keskuses
in English below

Holotroopne hingamine on võimas lähenemine eneseavastamisele ja tervenemisele, mis on välja arendatud Stan ja Christina Grofi poolt. Holotroopne hingamine integreerib endas tänapäeva teaduse uuringud, antropoloogia, erinevad süvapsühholoogiad, transpersonaalse psühholoogia, idamaade vaimsed praktikad ja erinevad müstilised traditsioonid.

Nimetus holotroopne (kreeka k. holos= terviklik ja trepein= edasi liikuma) tähendab „liikumist terviku poole“. Selles meetodis kasutatakse psüühikale omast spontaanset iseeneslikku tervenemise potentsiaali. Tervenemine toimub muutunud teadvuse seisundis, mis tekitatakse süvendatud hingamise ja vastava muusikaga spetsiaalses koosluses. Energia võimas vabanemine ja mandala joonistamine on samuti holotroopilise protsessi tähtsad elemendid. Sügava hingamise, inspireeriva muusika ja vabastava kehatöö abil on võimalik jõuda teadvuse tasanditeni milleni muidu on väga raske jõuda. Holotroopse hingamistöö läbi aktiveeritakse meie sisemise – füüsilise, psühholoogilise ja vaimse – tervenemise potentsiaal.

Kursust juhendab  Anna Luik koos assistentidega Priidu Mänd ja Tiia Lõoke

Anna Luik on sertifitseeritud holotroopse hingamistöö õpetaja. Ta on hariduselt arst ja töötanud üle 10 aasta perearstina. Anna on soe, südamlik ja kogemustega terapeut. Loe Annast lähemalt siit…

Holotroopiline hingamine vahendab juurdepääsu kõikidele inimkogemuse tasanditele, sisaldades olulisi lapsepõlve mälestusi ja teisi eluloolisi sündmusi, üksteisele järgnevaid psühholoogilis-vaimseid surmasid ja ümbersünde ning laias spektris transpersonaalseid, vaimseid kogemusi. Praktilistes sessioonides vahetavad osalejad partneritega kogeja ja toetaja rolle.

Holotroopse hingamise teooria ja praktika on kirjeldatud Stanslav Grofi ja Christina Grofi raamatutes. Neli raamatut on tõlgitud ka eesti keelde: Stanislav Grofi „Tuleviku psühholoogia“ (Väike Vanker, 2008), Stan ja Christina Grofi “Holotroopne hingamine” , “Kosmiline mäng” ja “Viimane Teekond” (Eesti Transpersonaalse Psühholoogia Ühing).

Holotroopilises hingamistöös on ka teatud vastunäidustusi ning juhendajad saavad paremini toetada kui on teadlikud terviseprobleemidest, seega palume Sul registreerimsel täita vastav meditsiiniline ankeet, mille kursuse korraldaja saadab Sulle enne kursust.

Kursus algab neljapäeval kl. 17.00 ja lõpeb pühapäeval kl. 13.00

Neljapäeval toimub sissejuhatus. Kaks hingamisseanssi toimuvad reedel ja laupäeval, hingatakse paarides (kus üks on toetaja ja teine hingaja rollis). Igaüks saab 2 hingamisseanssi ja 2 kogemust hingaja toetaja rollis, mis on kogu protsessi osa. Pühapäeval toimub kogemuste integratsioon ja lõpetamine.
Holotroopse hingamise seansid on pikad, umbes 3-4 tunnised ilma kindla lõpuajata seansid, st et igaüks lõpetab endale sobival ajal, olles seesmiselt täielikult lõpetanud ja juhendajate poolt toetatud nii vaimselt kui kehaliselt.

Loe  artiklit Holotroopsest hingamisest Tervis Yksis

Kursuse osalustasu on 260€ registreerumisel enne 20 jaanuari 2024, pärast 20 jaanuari on kursuse osalustasu 300 eur.

Registreerumiseks palun tasu 200€ pangalingiga  või OÜ Teine Tee kontole EE302200221069843197 Swedbank, selgituseks “Holotroopne hingamine veebr. 2024” ja saada oma kontaktandmed ja majutussoov alloleva vormi kaudu. Registreerumistasu ei tagastata.

Kursuse tasule lisandub toit ja majutus.

Toitlustamine (maitsev taimetoit) kogu kursuse jooksul maksab 98 EUR /inimene (neljapäeval õhtusöök, reedel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, laupäeval hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, pühapäeval hommikusöök ja lõunasöök)
Majutus:  Algallika keskuses on piiratud arv majutuskohti (2 – 4 inimese toad). Toas majutuseks on vajalik eelnev broneering.
Üks koht kursuse ajaks (3 ööd) maksab:
– kaheses toas 77 €  (3 ööd)
– kolmeses toas  66 € (3 ööd)
– neljases toas 55 € (3 ööd)
– üksi toas 110 € /3ööd (võimalusel)

Registreerumiseks täida vorm:


  Majutuse soov * :2ne tuba3ne tuba4ne tuba  Kodulehe-slider

  Algallika keskus on just sedalaadi vaimse arengu kursusteks loodud koht, kus pärast süvitsiminekuid endasse saab minna jalutama mere äärde või kadakarajale, nautida sauna ja lõket. Algallika keskusesse kohaletuleku juhtnöörid on siin…

  22 -26 February 2024 in Algallika center in Estonia

  Holotropic Breathwork is a powerful approach to self-exploration and healing, developed by Stan and Christina Grof. It integrates insights from modern consciousness research, anthropology, various depth-psychologies, transpersonal psychology, Eastern spiritual practices and mystical traditions of the world.

  The name holotropic (from the Greek holos = whole and trepein = to move toward) literally means “moving toward wholeness”. This method utilizes the spontaneous healing potential of the psyche that becomes available in non-ordinary states of consciousness induced by accelerated breathing and evocative music in a special set and setting. Focused energy release and mandala drawing are additional important elements in the holotropic process.

  Through the use of deep breathing, evocative music and releasing bodywork, it is possible to get access to realms of the consciousness that are otherwise hard to reach. Thereby our own inner potential for deep healing of physical, psychological and spiritual issues is activated.

  The course will be lead by Anna Luik with assitant Priidu Mänd

  Holotropic Breathwork mediates access to all levels of human experience, including emotionally relevant childhood memories and other biographical issues, sequences of psycho-spiritual death and rebirth, and a broad spectrum of transpersonal/spiritual experiences

  Holotropic Breathwork is conducted in groups as part of a residential course with trained facilitators providing guidance as required. In experiential sessions, participants alternate in the roles of experiencers and assistants to their partners. Mandala drawing is also a part of the process.
  The theory and practice of Holotropic Breathwork is described by Stanislav and Christina Grof in Holotropic Breathwork – A New Approach to Self-Exploration and Therapy, and many other books by the same authors, including Psychology of the Future.

  Participation fee: 260€ (before 20.01.2023). After 20.01. fee: 300€.

  Food and accommodation fees are added to the course participation fee.

  Food in Holotropic Breathwork:  (vegetarian) during workshop:  98€

  Accommodation for workshop period (3 nights) costs:
  one place in  2 person rooms: 77 € (3 nights)
  one place in  3 person rooms: 66 € (3 nights)
  one place in  4 person rooms: 55 € (3 nights)

  For registration please write email info@teadlik-loomine.ee
  and transfer 200€ to our account:
  Bank: Swedbank AS
  Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn, Estonia
  SWIFT/BIC: HABAEE2X
  Beneficiary: Teine Tee Ltd.

  Account number (IBAN): EE302200221069843197
  Explanation: “Holotropic Breathwork ”

  Algallika center is  located in unspoiled nature by sea in West Estonia, the center  is created for this kind of spiritual development courses, where after deep introspection you can go for a walk by the sea or along the juniper trail, enjoy a sauna and a bonfire.
  Algallika is 2 hours away from Tallinn center. How to come...