Holotroopse hingamise kursus

17 – 20 veebruar  2022

Algallika keskuses

Holotroopne hingamine on võimas lähenemine eneseavastamisele ja tervenemisele, mis on välja arendatud Stan ja Christina Grofi poolt. Holotroopne hingamine integreerib endas tänapäeva teaduse uuringud, antropoloogia, erinevad süvapsühholoogiad, transpersonaalse psühholoogia, idamaade vaimsed praktikad ja erinevad müstilised traditsioonid.

Nimetus holotroopne (kreeka k. holos= terviklik ja trepein= edasi liikuma) tähendab „liikumist terviku poole“. Selles meetodis kasutatakse psüühikale omast spontaanset iseeneslikku tervenemise potentsiaali. Tervenemine toimub muutunud teadvuse seisundis, mis tekitatakse süvendatud hingamise ja vastava muusikaga spetsiaalses koosluses. Energia võimas vabanemine ja mandala joonistamine on samuti holotroopilise protsessi tähtsad elemendid. Sügava hingamise, inspireeriva muusika ja vabastava kehatöö abil on võimalik jõuda teadvuse tasanditeni milleni muidu on väga raske jõuda. Holotroopse hingamistöö läbi aktiveeritakse meie sisemise – füüsilise, psühholoogilise ja vaimse – tervenemise potentsiaal.

Kursust juhendab  Anna Luik koos assistentidega.

Anna Luik on sertifitseeritud holotroopse hingamistöö õpetaja. Ta on hariduselt arst ja töötanud üle 10 aasta perearstina. Anna on soe, südamlik ja kogemustega terapeut. Loe Annast lähemalt siit…

Holotroopiline hingamine vahendab juurdepääsu kõikidele inimkogemuse tasanditele, sisaldades olulisi lapsepõlve mälestusi ja teisi eluloolisi sündmusi, üksteisele järgnevaid psühholoogilis-vaimseid surmasid ja ümbersünde ning laias spektris transpersonaalseid, vaimseid kogemusi. Praktilistes sessioonides vahetavad osalejad partneritega kogeja ja toetaja rolle.

Holotroopse hingamise teooria ja praktika on kirjeldatud Stanslav Grofi ja Christina Grofi raamatutes. Neli raamatut on tõlgitud ka eesti keelde: Stanislav Grofi „Tuleviku psühholoogia“ (Väike Vanker, 2008), Stanislav ja Christina Grofi “Holotroopne hingamine” , “Kosmiline mäng” ja “viimane Teekond” (Eesti Transpersonaalse Psühholoogia Ühing).

Holotroopilises hingamistöös on ka teatud vastunäidustusi ning juhendajad saavad paremini toetada kui on teadlikud terviseprobleemidest, seega palume Sul registreerimsel täita vastav meditsiiniline ankeet, mille kursuse korraldaja saadab Sulle enne kursust.

Kursus algab neljapäeval kl. 17.00 ja lõpeb pühapäeval kl. 13.00

Neljapäeval toimub sissejuhatus. Kaks hingamisseanssi toimuvad reedel ja laupäeval, hingatakse paarides (kus üks on toetaja ja teine hingaja rollis). Igaüks saab 2 hingamisseanssi ja 2 kogemust hingaja toetaja rollis, mis on kogu protsessi osa. Pühapäeval toimub kogemuste integratsioon ja lõpetamine.
Holotroopse hingamise seansid on pikad, umbes 3-4 tunnised ilma kindla lõpuajata seansid, st et igaüks lõpetab endale sobival ajal, olles seesmiselt täielikult lõpetanud ja juhendajate poolt toetatud nii vaimselt kui kehaliselt.

Loe  artiklit Holotroopsest hingamisest Tervis Yksis

Kursuse osalustasu on 260€ registreerumisel enne 17 jaanuari 2022,
pärast 17 jaanuari on kursuse osalustasu 290 eur.

Registreerumiseks palun tasu 150 EUR OÜ Teine Tee kontole EE302200221069843197 Swedbank, selgituseks “Holotroopne hingamine veebr. 2022” ja saada oma kontaktandmed ja majutussoov alloleva vormi kaudu. Registreerumistasu ei tagastata.

Kursuse tasule lisandub toit ja majutus.

Toitlustamine (maitsev taimetoit) kogu kursuse jooksul maksab 65 EUR /inimene.
(neljapäeval õhtusöök, reedel hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, laupäeval hommiku-, lõuna- ja õhtusöök, pühapäeval hommikusöök ja lõpul kerge eine)
Majutus:  Algallika keskuses on piiratud arv majutuskohti (2 – 4 inimese toad). Toas majutuseks on vajalik eelnev broneering.

Üks koht kursuse ajaks (3 ööd) maksab:

  • kaheses toas  66 € (3 ööd)
  • kolmeses toas  55 € (3 ööd)
  • neljases toas 44 € (3 ööd)

Registreerumiseks täida vorm:


Majutuse soov * :2ne tuba 66€3ne tuba 55€4ne tuba 44€
Info: Tiia Lõoke: tiia@voog.ee

Kodulehe-slider

Algallika keskus on just sedalaadi vaimse arengu kursusteks loodud koht, kus pärast süvitsiminekuid endasse saab minna jalutama mere äärde või kadakarajale, nautida sauna ja lõket.

Algallika keskusesse kohaletuleku juhtnöörid on siin…

20110825-201239_5185  

10 – 13 February 2022 in Algallika center in Estonia

Holotropic Breathwork is a powerful approach to self-exploration and healing, developed by Stanislav Grof and Christina Grof. It integrates insights from modern consciousness research, anthropology, various depth-psychologies, transpersonal psychology, Eastern spiritual practices and mystical traditions of the world.

The name holotropic (from the Greek holos = whole and trepein = to move toward) literally means “moving toward wholeness”. This method utilizes the spontaneous healing potential of the psyche that becomes available in non-ordinary states of consciousness induced by accelerated breathing and evocative music in a special set and setting. Focused energy release and mandala drawing are additional important elements in the holotropic process.

Through the use of deep breathing, evocative music and releasing bodywork, it is possible to get access to realms of the consciousness that are otherwise hard to reach. Thereby our own inner potential for deep healing of physical, psychological and spiritual issues is activated.

The course will be lead by Anna Luik from Estonia.

Holotropic Breathwork mediates access to all levels of human experience, including emotionally relevant childhood memories and other biographical issues, sequences of psycho-spiritual death and rebirth, and a broad spectrum of transpersonal/spiritual experiences

Holotropic Breathwork is conducted in groups as part of a residential course with trained facilitators providing guidance as required. In experiential sessions, participants alternate in the roles of experiencers and assistants to their partners. Mandala drawing is also a part of the process.
The theory and practice of Holotropic Breathwork is described by Stanislav and Christina Grof in Holotropic Breathwork – A New Approach to Self-Exploration and Therapy, and many other books by the same authors, including Psychology of the Future.

Participation fee: 260€ (before 10.01.2022). After 10.01. fee: 290€.

Food in Holotropic Breathwork:  (vegetarian) during workshop:  65€

Accommodation for workshop period (3 nights) costs:
one place in  2 person rooms: 66 € (3 nights)
one place in  3 person rooms: 55 € (3 nights)
one place in  4 person rooms: 44 € (3 nights)

For registration please transfer 150€ to our account:
Bank: Swedbank AS
Address: Liivalaia 8, 15040 Tallinn, Estonia
SWIFT/BIC: HABAEE2X
Beneficiary: Teine Tee Ltd.

Account number (IBAN): EE302200221069843197
Explanation: “Holotropic Breathwork “