Holotroopsest hingamisest

Stan Grof – holotroopsest hingamisest youtubis ( 3 min)

Holotroopne hingamine on praktika, mis kasutab hingamist ja muid elemente muutunud teadvuse seisundite saavutamiseks eneseuurimise eesmärgil. Selle töötasid välja Stanislav Grof, M.D., Ph.D. ja Christina Grof, Ph.D.
Holotroopne hingamine on mõeldud eneseuurimise ja tervendamise lähenemisviisina, mis integreerib kaasaegse teadvuseuuringute, antropoloogia, erinevate süvapsühholoogiate, transpersonaalse psühholoogia, idamaiste vaimsete praktikate ja maailma müstiliste traditsioonide vaatenurki. Termin “holotroopne” tähendab “liikumist terviklikkuse suunas” (kreeka keelest ὅλος holos “terve” ja τρέπειν trepein “pöörduma või suunama”).

Holotroopse hingamise teooria ja praktika on kirjeldatud Stanslav Grofi ja Christina Grofi raamatutes. Viis raamatut on tõlgitud ka eesti keelde:
„Tuleviku psühholoogia“, “Holotroopne hingamine” ,”Kosmiline mäng”
“Viimane Teekond”, ” Kui sünnib ilmvõimatu”.

Holotroopne hingamine on tugevalt kogemuslik töö, soovitatav neile, kes on huvitatud isiklikust ja vaimsest kasvust sügava sisemise uurimise kaudu. Stan Grofi põhikontseptsioon on see, et meie “sisemise tervendaja” tarkus juhatab meid ja toob meie teadvusse selle, mis on meile igal hetkel parim ja tervendavaim.

Tervenemine toimub muutunud teadvuse seisundis, mis tekitatakse süvendatud hingamise ja vastava muusikaga spetsiaalses koosluses. Energia võimas vabanemine ja mandala joonistamine on samuti holotroopilise protsessi tähtsad elemendid.  Sügava hingamise, inspireeriva muusika ja vabastava kehatöö abil on võimalik jõuda teadvuse tasanditeni milleni muidu on väga raske jõuda. Holotroopse hingamistöö läbi aktiveeritakse meie sisemise – füüsilise, psühholoogilise ja vaimse – tervenemise potentsiaal.

VASTUNÄIDUSTUSED. Holotroopne hingamine on mõeldud isikliku kasvukogemusena ja seda ei tohiks vaadelda psühhoteraapia asendajana. Holotroopne hingamine võib hõlmata dramaatilisi kogemusi koos tugeva emotsionaalse ja füüsilise vabanemisega. See töötuba ei sobi rasedatele naistele ega inimestele, kellel on sügavad südame-veresoonkonna probleemid, raske hüpertensioon, tõsine vaimuhaigus, hiljutine operatsioon või luumurd, äged nakkushaigus või epilepsia.

Loe  artiklit Holotroopsest hingamisest Tervis Yksis

Hea dokfilm Stan Grofist ja tema elutööst “The Way of The Psychonaut”:
https://www.thewayofthepsychonaut.com

Stan Grofi loenguid Youtubis: