Toolitöö tehnika töötuba Tiia Lõoke juhendusel

neljapäeval, 4 aprill kl.18.00 – 20.30 Tallinnas Ristiku 10, 3 korrus.

See on praktiline töötuba, kus Sa saad tulla ise kogema selle meetodi tervendavat ja terviklikkumaks saamise mõju iseenda peal või õppida selle tehnika kasutamist vaadeldes selle rakendamist kellegi teise puhul. See töötuba on soovitatav kõigile Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia vilistlastele ja väljaõppes osalejatele, aga on avatud ka kõigile neile, kes igapäevaselt töötavad inimestega ja tahavad õppida uusi tehnikaid nende aitamiseks.  

Toolitöö ehk tühja tooli meetod on üks tuntumaid gestalt psühhoteraapia tehnikaid, mida kasutatakse väliste dialoogide lõpule viimiseks, sisemiste dialoogide ehk isiksuse osadest teadlikuks saamiseks, töös unenägude ja unistustega ning suhteprobleemide lahendamisel ja rollimängudes.  

Toolitöös lõpetatakse “lõpetamata asjad” minevikus. “Lõpetamata asjad” tähendavad olukordi minevikus, kus kliendi isiklikku kasvu ja elujõudu takistati, siia alla kuuluvad ka traumaatilised sündmused ja lein. Näiteks saab kujutluses tooli peale istuma panna inimese, kellele on vaja väljendada minevikus väljendamata jäänud tundeid ja mõtteid: kurbus, lein, viha, igatsus, armastus.
Toolitöö on suurpärane vahend lahendamaks enda sees olevaid sisemisi konflikte, kahe või rohkema erineva osa, isiksuse aspekti või kalduvuse vahel. Selle tehnikaga saab tuua ka selgust, kust see lõhestumine või vastandlikud tendentsid alguse on saanud.
Toolitööd saab kasutada haiguste põhjustest arusaamiseks, sellisel juhul asetatakse tooli peale kujutluses haigus või teatud sümptomid, terapeut juhib vestlust sügavamale teadlikkuse tasandile, et mõista paremini, mis sõnum või vajadus on haigusel või haige olemisel. Toolitööd saab kasutada rollimängudeks ja käitumist korrigeerivateks dialoogideks, näiteks kehtestava käitumise praktiseerimiseks autoriteetse inimesega ja paljuks muuks.
Toolitöö meetodit saab kasutada enne hingamisrännakut teema või probleemi sügavamalt avamiseks ja analüüsimiseks. 

Juhendaja Tiia Lõoke on psühholoog, gestalt psühhoterapeut ja hingamisterapeut, loe lisa…

Osalemistasu: 35 eur
Kohtade arv on piiratud, palun registreeru aegsasti!

Registreerumine ja info:
emailil: tiia@teadlik-loomine.ee 
tel.5178313

www.teadlik-loomine.ee