7 päevasel detox laagris osalejate tagasiside 2019 – 2020 aastal

Tagasiside 2020 augustis:

Kõik meeldis – imeline asukoht, eriline kerge ja võimas aura on sellel kohal. Meeldis laagri formaat – kogu aeg oli tihedalt ja hästi aeg sisustatud, samas jäi aega iseendaga olemiseks. Meeldisid Jaanika toormahlad, väe- ja raviteed, et tee ja veelaud oli pidevalt värskendatud. Meeldisid erakordsed juhendajad – Tiia ja Pille. Minu armas tuba meeldis ja Joy-koer muidugi 🙂 Eelkõige meeldisid inimesed ning see side ja energia, mis inimeste vahel tekkis – aitäh, et Tiia ja Pille oskasid meid avada ja ühendada. Õppisin hingama, tunnetama, et kõik võimalused on minu sees olemas. Meeldis et kaotasin kaalust 4 kg 🙂 Kõrghetked olid hilisõhtused saunaskäigud ja ujumised.
Ettepanek: Palun jätkake!
Kristiina H.
….
Meeldisid inimesed, meri ja saun, süsteemne (metoodiline) lähenemine ja fookus. Tipphetk: Siin võib-olla minu jaoks oluline värav! Kõrghetked: Elementide hingamine ja sealt kohustus karutantsuks! Ettepanekud: Edasi! Tänan! Tänan! Tänan!
Mart

Meeldis kogu see atmosfäär, kogesin täiuslikkust. Väga süsteemne ülesehitus, kõike parajalt. Õppisin avardumist, leebet enesekehtestamist, oma nägemuste usaldamist, lahti laskmist, oma väe nägemist ja usaldamist. Kõrghetked olid TRE tehnika, kus sain kontakti oma 21 aastat vana leinaga. Võimas juurte = vundamendi tugevdamine tänu Mareki ja Katri toetusele. Oma loomisväega kontakti saamine ühel vestlusel sauna eesruumis. Tiia juhendatud meditatsioonid ja loengud – kogu see avar maailm. Lõpuõhtu tants, kuhu Pille mind tõmbas ja kogesin lõputut vabadust. Aitäh!
Annika

Praktikad kõik meeldisid, sest ma ei olnud nendega varem kokku puutunud. Meeldib avatud ja usalduslik õhkkkond, mis kohe alguses tekitati. Sain iseendaga rohkem kontakti :). Õppisin et maailmaruumis on palju enamat, kui mulle seni on tundunud. Et kõik tehnikad arendavad ja annavad jõud. Et on võimalik ennast puhastada. Et minu sisemine soov/tahe/tung emotsionaalsele, spirituaalsele ja hingele ei ole ainult minu sees, vaid selliseid inimesi on rohkem ja see on hea tunne. Üks kõrghetk oli hingamine õues Liinaga ja teine Katri massazh. Kui TRE-d oleks teinud kauem, siis oleks sellest ka üks tulnud. 
Eilene

Armsad Tiia ja Pille! Südamest suur tänu teile imelise kogemuse eest! Ruum oli hoitud ja te olite alati olemas. See andis turvalise tunde ning vabaduse olla mina ise. Erinevad tegevused aitasid mõtteid toidult ja tavaelust eemal hoida. Samas oli alati võimalik valida ja teha enda tunde järgi. Väga hea, et vahepeal oli ka vaba aeg. Minu tipphetked – ilusaim ja võimsam juhendatud meditatsioonis neljapäeval ja viimane hingamine inimestega. Tegelikult olid kõik hingamisharjutused võimsad ja tervendavad. See praktika on midagi, millega kindlasti jätkan. 
Muidugi ei saa jätta mainimata kui imeline on see koht siin, saun, meri loodus… Hinge helisedes lahkun siit, rõõmus ja külluses…. Kohtume! 
Armastus teile! R.

Meeldis Algallika, kui koht; seda ümbritsev loodus ja avarus, mere lähedus. Õhtune saun ja merevesi. Massazhid. Vabastav hingamine. Erinevad tegevused – meditatsioon, pimekõnd jne. Inimesed. Koer Joy. Mul oli turvaline olla inimeste keskel. Õppisin veel vabastavamalt hingama ja vastu võtmist. Pimekõnd, saunast otse merre, annete lõpupidu. Laagri formaat super! 

Meeldis peaaegu kõik, tõeline aeg iseendale. Õppisin end tundma, oma andeid ja võimeid. Sain palju enesekindlust, tänu siirale kuulamise- ja vastuvõtmise energiale kogu laagri vältel. Süda avanes järgmisele tasandile, lihtsalt imeline. Õppisin vaatama veel sügavamale enda ja teiste sisse. Vabanesin hirmust inimeste ees, st tajusin liigse empaatia asemel armastuse tasandi tervendamisvõimeid. Tänud südamest!
… 
Kogu laager meeldis. Ilm oli ilus ja tuul oli mahe. Õppisin hingama ja sain teadmise, et korra-paar peaks ainult iseendaga tegelema, kuhugi ära sõitma ja nautima. Kõrghetked olid loomulikult hingamised. Algul hirmutav, kuid see möödus ja viimasel korral oli väga soe ja rahulik tunne. Jäin väga rahule, ka saun ja jalutamine ja muidugi toidud, ettepanekuid ei oskagi kirja panna. Super. Aitäh teile!

Meeldis heas mõttes rattas olek. Kõik on võimalik! Tipp hetked: massaaz, saunast merre minek, inspireeriv grupp; rännakud loodusesse, üks öö metsas. Reklaamige spa-d, mis tegelikult oligi. 

….
Meeldisid osalejad oma ilus ja valus. Õppisin et mina olen oluline. Kõrghetk (hingates), mil otsustasin muuta oma elu. Laagri formaat on hästi paika loksunud.
….
Andsin omale võimaluse taas alustada, kohtuda imetoredate inimestega, nautida imelist loodust, õppida hingama. Õppisin, et ei tohi jääda kinni igapäeva kohustustesse, mõelda ja seostada kõike vaid tööga. Enda sisse vaadates avardub uus maailm, nii palju on ümberringi ilu ja elu. Väga palju tööd on endaga teha, ennast päriselt tundma õppida. Kõrghetkedeks oli üks hingamistest, kus esmakordselt tõesti tundsin seda surinat ja teistlaadi tunnet. Vabastav liikumine ja tants 🙂 Viimane rind hingamist jääb alatiseks meelde! Ettepanekud – ei oskagi öelda, kõik oli väga hästi!
….

Tagasiside 2020 jaanuaris:

Mulle väga meeldis see formaat. Lisaks mõnusale mahlapaastule sai palju vaimuenergiat. Põnev oli jälgida, kuidas kehas pinged vabanesid ja tervenemine toimus. Mulle väga meeldib Algallika koht ja usun, et see on väga toetav juba iseenesest. Olen kunagi Sunara naistalaagris siin olnud ja rõõm oli näha, et küünist on armas suur saal saanud. Olete vägeva keskuse loonud ja soovin kõigele siin toimuvale jätkuvat väge ja loovust. 
Tipphetked olid peale massazhi toimunud järgmisel hingamisel. Sain väga sügavalt iseendaga toimetada ja ennast tervendada hingates. 
Õppisin palju huvitavat ja silmaring kindlasti arendes ja samas oli väga palju seda, mida olen eelnevas elus praktiseerinud või teadnud, kuid mis vajas uuesti meelde tuletamist. Sellises vormis grupitöö töötab imehästi, soovitan teil lihtsalt jätkata!
Mari
….
Mulle meeldis koht, kus ümbrus toetas tegevust. Mõnus mereäär kus jalutada, kadakarjad. Hubane ja soe ruumide lahendus. Võimalus endal lihtsalt olla. Mulle meeldisid hingamise harjutused. Tantsud ja liikumine oli tore. Avastasin, et olen ennast justkui välja suretanud ja elus liikumise endast välja lülitanud. Hoian nüüd fookuses mõtet Rõõm Liikuda ja eluga mõnusalt kaasa voolata. Teadvustasin, et elu saab olla oluliselt elurõõmsam. Täidetud täitunud unistustega, mida on täiesti võimalik kogeda. Eu saab olla oluliselt selgem. 
Erkki

Imelised juhendajad ja massöör! Suur tänu! Nii nagu eelmisel aastal, vastas ka seekord laager täielikult minu ootustele. Jäin väga rahule ka keskkonnaga, imeline koht keset loodust, väga hubane ning kodune majutus. Laagri tipphetkeks olid hingamised, need olid tohutult inspireerivad ja vabastavad. Ei olnud midagi sellist varem kogenud. Õppisin läbi hingamise endale aega ja puhkust võtma. Ettepanek on sama kontseptsiooniga jätkata, detox-laager annab suurepärase võimaluse kehale teha restart. Nädal mahlapaastu võrdlus nii aasta tagasi kui ka nüüd = värske, energiat täis enesetunne ning keha puhastus eelmise aasta mürkidest ja miinus 3,5 kg. Aitäh teile! 
Reelika
….
Mahlad olid väga head. Hingamine ja meditatsioonid meeldisid väga. Loodus jalutamiseks super. Väga meeldis tantsimine! Aitäh et sellist laagrit korraldate!
Ülle

Mulle väga meeldisid tegevused. Hingamine oli väga vabastav, meditatsioonid olid rahustavad, jooga ja võimlemised olid väga äratavad. Filmid olid harivad ja loengud põnevad. Õppisin väga palju uusi asju ning vanad teadmised said ka meelde tuletatud. Mahlad olid täitsa joodavad ning väga halba enesetunnet ei tekkinudki. Üks lemmikumatest asjadest selle laagri juures olid kõik osalejad, kes olid kõik nii armsad ja toetavad. Keskkond oli lihtsalt imeline! 
Õppisin veel palju enda kohta: oma keha, vaimu, emotsioonide kohta. Väga, väga meeldis massazh! Oli väga mõnus laager ja tore stardipauk sellele aastale! Aitäh!
Meribel

Mulle meeldis laager tervikuna, kogu korraldus, imelised maitsvad toidud vedelal kujul. Eriti tore oli seltskond, iga osaleja oma panusega. Mulle sobisid hästi kõik hommikused kui ka õhtused liikumisharjutused, millest parim oli tantsuline osa Pille juhendusel. 
Tipphetkeks kujunesid hingamisseansid Tiia juhendusel ja oma elu mandala tegemine koos hilisema vestlusega sellest koos sõbraga. Selle nädala jooksul õppisin lisaks uutele liikumis- ja hingamisharjutustele paremini tundma iseennast ja oma tegelikke soove, eriti mandala tegemise abil. 
Mare

Mulle meeldisid muidugi hingamised, TRE, inimesed, väljas jalutamine, saun. Eriti hommikuliikumised, elementide hingamine, teisipäevane hingamine. Panin mitmeid asju kõrva taha ka sel aastal. Õppisin iseennast tunnetama rohkem – et kust king kõige rohkem pigistab 🙂
Suur suur aitäh! Olete võimsad ja väekad naised, kes teevad väärt asja!
Anneli
….
Mulle meeldis mahlapaast ja need kõik toitained, mis minu keha omastas, meeldis köögis abiks olemine ja saun koos vanniga ja tantsud. Tipphetkeks olid: hingamised ja koolitajate tugi, eriti 5 elemendi ja silmast-silma hingamine; mahlade joomine; shindo juhendamine nii suurele grupile; kadakaradadel mere ääres kõndimine. Õppisin: mahlapaast sobib oluliselt paremini, sest keha saab toitaineid ja süda ei puperda öösel. Läbi massazhi saab palju oma keha kohta teada. Südame avamine on julguse alus. Õppisin taimetoidu tegemis, mis polegi keeruline, sh mahlad. Kogesin teisi võimlemise variante äratuseks. 
Piret

Mulle väga meeldis. Kuigi ma pidin seekord palju nö “üleskerkinud” emotsioonidega tegelema, siis oli laager väga puhastav nii füüsilisel kui vaimsel tasandil. Väga meeldisid Tiia hingamise töötoad! Aitäh! Väga meeldisid Pille hommikused võimlemised! Aitäh! Tipphetk oli seotud hingamistööga, selle viimasega, mis tekitas minus AHAA! efekti. See oli võimas! Aitäh teile! 
Tänulikult, Katri

Meeldis väga kogu õhkkond ja tegevused. Õppisin ennast paremini tundma ja tunnetama – sisemiselt. Sain inspiratsiooni liikumise ja toitumise osas. Ja need rõõmsad tantsuõhtud ja ühised arutlused. Tipphetk oli 6 elemendi hingamine, mis pani mind tunnetama, et minu sees on mingi jõud, mis ärkas ellu, ja pani kogu keha “undama”. Õppisin et peab endaga tegelema, nii füüsise, vaimu kui toitumisega. See tekitab eriliselt õnnetunde ja kerguse.

Tagasiside 2019 a:

Mees: Laager oli igati meeldiv ja lahe kogu selle kestvusel. Õppisin: hingama, sain uusi teadmisi toitumise kohta; erinevaid füüsilisi harjutusi. Õppisin ennast ja oma sisemaailma paremini tundma ja sain muidugi palju uusi sõpru ka. Meeldisid harjutused ja tegevused, kus saime enda mina kogeda, vabat õhkkonda, piiride puudumist, olla vahetu, aus enda ja teiste vastu. Tipphetkeks oli teada saada ja kogeda kuidas mõistust välja lülitades lennata läbi kosmose ja sukelduda tingimusteta armastusse.

Marek: Laager oli väga hea! Õppisin energeetilist võimlemist, sain uusi tutvusi; meeldisid raamatud, filmid, hingamine, TRE, mandala tegemine, paaris ja grupitööd, jpm. Valdavalt kõik. Selleri kogus tüütas lõpuks ära, aga õnneks seda ka vähendati. Meeldis talendivoor, õhtused tantsud, hommikused võimlemised, osalejate kaasamine (nt minu poolt tiibetlased ja tants). Vaba aega oli rohkem kui Hawaii sooltepuhastus laagris, mulle tegelikult väga sobis see. Samas oli tegevust piisavalt et nälga mitte tunda. Boonus: olin kogu laagri aja tabletivaba! Tavaliselt võtan iga päev 1 tableti, et süda rütmis püsiks.

Kristel: Laager toimis tõusvas joones nii enesetunde kui energia liikumise osas. Õppisin tundma oma keha (paremini) ning teda rohkem usaldama. Väga meeldisid hommikused võimlemistunnid ja suurepärane võimalus pikalt looduses jalutada. Tipphetkeks kujunes lõpuõhtu!

Meelis:
Meeldiv elamus! Olin õiges kohas. Õppisin paremini hingama ja seda nautima. Meeldis kontseptsioon ja tants.
Jätkake samas vaimus!

Katri: Laager oli meeldiv vaheldus, meeldis eriti see, et palju kuid erinevaid töötubasid. Õppisin et kui vähem süüa siis on mul energiat rohkem. Meeldis asukoht ja looduse toetus, ilus! Meeldis kogu grupp, väga toredad inimesed olid kokku tulnud. Tipphetk minu jaoks oli ühes hingamises, suutsin ühe suure enda pandud takistuse kõrvaldada.

Minu jaoks oli laagri formaat täielik üllatus – selle positiivses mõttes. IMELINE! Tänu laagrile saan oma keha ja vaimu parandada ja hakkan tegema korra nädalas mahlapaastu! Meeldis kõik, nii kursusekaaslased, laagri ülesehitus kui keskkond. Kõrghetk: meditatsioonist väljatulek ja suuremaks jäänud riided! Super! Tänud!

Anneli: Põnev, emotsionaalne, informatiivne, avardav, õppisin enese väärtustamise vajalikkust. Õppisin hingamistööd, TRE-d. Hea seltkond. Kõrghetk: elementide hingamine. Natuke rohkem puhkepause! Jõudu! Aitäh!

Kadri: Alguses olid isiklikud raskused tervisega. Ma ei uskunud et see õnnestub. Kui tervis parenes sain keskenduda rohkem vaimsele praktikale. Õppisin et vaimne ja füüsiline tervis peavad olema tasakaalus. Väga meeldisid võimlemine, tantsimine. Meeldis, et nagu laager oli üks jada protsesse väga hea lõpptulemuseni. Tipphetk – RÕÕM – liikumisest ja vaimsest toetusest. Jagamise aega jäi väheseks, massazhi aega tuli kogu aeg sättida. Aitähh!

Laager on olnud väga tore, seltskond tore ja enesetunne hea. Minu jaoks olid esimed 2 päeva rasked, peavalud kimbutasid natuke, aga muidu oli tore. Ajataju kadus :). Õppisin erinevaid tehnikaid ja hingamist, oli taipamisi ja palju laiema ülevaate sain taimetoidust. Mandala loomine oli super! Lõpupidu ja enese proovilepanek oli mõnes mõttes iga päev. Imestasin täitsa, kuidas saab ilma söögita mitte näljas olla. Õppisin igas inimeses taas natuke ennast nägema, paaristöö ülesanded olid väga avavad. Meeldisid väga hommikuvõimlemised ja Almeri loeng ka, ja loomulikult tants hommikul :). Tipphetk: 3.päev oli mul selline energia päev! Ma lausa lendasin! Ja peale seda oligi hea edasi.

Laager on olnud põnev ja intensiivne. Vaimsed praktikad on minu teema ja neid olen siin rõõmuga kaasa teinud. Õppisin rohkem teadmisi mahladest ja sellest, kuidas erinevad taimed/ viljad kehale mõjuvad. See on väga kasulik info. Teeta tervendamie oli ka väga huvitav. Meeldisid inimesed – nii juhendajad, kui paastujad. Super seltkond :). Et igal õhtul sai sauna. Programm oli hea. Vahel lihtsalt ei jätkunud jaksu kõike täie energiaga teha. Tegevused olid piisavalt mitmekesised. Igav ei hakanud. Tipphetk – laager ise. Häid hetki oli palju. Mulle isiklikult oli mahlu liiga palju, kahest mahlast päevas oleks piisanud. Rohkem vaba aega valgel ajal õues liikumiseks, rohkem jagamist ja teiste kuulamist.

Ly M.: Minu jaoks on olnud palju puhastavaid mahlu ja head sidrunivett. Palju erinevat infot, mis kõnetas ja pani edasi uurima ning katsetama. Super vahvad korraldajad ja osalejate seltskond. Areng ja läbiminemine, mis käivitas uuesti, minu loovus (mandala) lõi taas lõkkele! Õppisin ennast nägema uute nurkade alt ja unustama igapäevategemised. Meeldis tants ja trall (eriti hommikused ärgutused), inimesed, raamatud, saun, loodus, hingamine, smuutid – eriti hommikused, sügav kummardus Piretile! Meeldis kiisu ja mitmekesisus. Tipphetk: sain vaevast lõpuks lahti (sooled tühjaks), hingates suutisn jääda lõpuni ärkvele ja massažid, mis vabastasid mu opereeritud õla paremini liikuma ja sain aktiivselt võimelda ja tantsida. Hurra Katri ja Almer! Aitäh Tiiale ja Pillele selle laadiva energia eest!

Annely: Laager on osutunud üllatavalt hea enesetundega algusest lõpuni. Ka näljatunnet ei kogenud kordagi. Tempo oli aktiivne, hoides liikumises, ei tekkunud vajadust isegi lõunauinakuteks ning nädal möödus imekiirelt. Nädala jooksul selgines ja rahunes nii keha kui ka vaim, suutsin oma kurbuse- ja rahulolematuse allikatele vaadata kõrvalseisja rahulikkuse ja lahendustega. Õppisin olulise asja enda kohta: olen tugevam kui arvasin! Hea oli pöörduda tänus oma keha poole, et ta on osutunud vastupidavaks minu hooletust kohtlemisest hoolimata. Olen tema vastu edaspidi kindlasti hellem 🙂 Meeldisid vaimsed praktikad, sain tuttavaks vabastava hingamisega. Hommikuvõimlemiste tähtsus jõudis kohale ja tore oli, et rutiini aitasid vältida erinevad juhendajad. Meeldisid ka toredad kaaslased ja meie juturingid. Tipphetk oli esimene TRE kogemus, vabanemine oli põhjalik. Suure kallid ja tänud! Tunne, et hakkan üles leidma oma PARIMAT MINA!