Üleilmne Hingamistöö Inspiratsioonikonverents 2018 Prantsusmaal

 ja  2019. aasta Inspiratsioonikonverents USAs Kalifornias

Igal aastal korraldab üks Rahvusvahelise Hingamistöö Sihtasutuse (International Breathwork Association, IBF) liikmesriik 7-päevase hingamistöö Üleilmse Inspiratsiooni-konverentsi (Global Inspiration Conference, GIC). 28.07 – 4.08.2018 toimunud konverents alapealkirjaga „Hingamine ja rõõm!“ oli järjekorras juba 25.
Esimese konverentsi idee ellukutsujateks olid teiste hulgas ka Eestis tuntud Rootsi hingamisõpetajad Lena Kristina Tuulse ja Bo Wahlström selleks, et hingamisõpetajad-terapeudid üle ilma saaks omavahel kogemusi jagada ja sedaviisi üksteist inspireerida. Just sellel üritusel tekkis ka mõte üleilmse hingamistöö tegijate organisatsiooni (nüüdne IBF) loomisest.
Muuseas, 2004. aastal toimus GIC Eestis Pühajärvel, peakorraldajaks Liina Lehtla (Lugus). 

Inspiratsioonikonverentsid on tõesti inspireerivad, sest kohtuvad hingamisterapeudid ja –õpetajad kõigilt kontinentidelt ja sisuliselt loovad igal aastal ürituse kohapeal. Õhkkond on äärmiselt sõbralik ja avatud ning üsna ebakonverentsilik. Tavapäraseid konverentsiettekandeid on vaid kord päevas ja neidki kuulab suur osa konverentsikülalistest patjadel istudes või pikutades. Päeva jooksul toimub tohutult palju erinevaid töötubasid, oma aastakoosolekut peab IBF ning pakutakse ka muid üritusi. Hingamismaailma tõeliste gurudega saab otse, näiteks lõunalauas suhelda. Inspiratsioonikonverentsi programm kujundatakse alati selline, et sealt leiab põnevaid sündmusi nii kogenud hingamisterapeut kui tavainimene, kes tuleb saama oma esimest kogemust. Lisaks on alati korraldatud tegevused lastele – tulla võib kogu perega. Kel energiat, võib osa saada programmist, mis algab erinevate praktikatega (näiteks jooga või külmas mägijões ujumine koos hingamispraktikaga) juba kl 6-7 ajal ja lõpeb hilisõhtuste erisündmustega – kontserdid, tantsuõhtud, talendišõud jne. Alati soovitavad korraldajad konverentsi eelseks ja järgnevaks ajaks põnevaid reisimarsruute ning mõnikord korraldavad ka ise mõne konverentsijärgse ürituse.

Tavapäraselt on GICile kutsutud peaesinejad igaks õhtuks – näiteks üleilmselt tunnustatud hingamisterapeutide koolitajad, mõne meetodi või koolkonna loojad, käesoleval aastal Judith Kravitz USAst, kes on Transformeeriva Hingamise meetodi looja ja eestvedaja ja dr David O`Hare, arst, koherentse hingamise meetodi uurija ja eestvedaja, mõne hingamistööga hästi sobiva meetodi autorid või tunnustatud eestvedajad, teadlased – erinevate hingamispraktikate uurijad jne. Vaata lisa Prantsusmaa konverentsi lehelt ja varasemate konverentside kohta (sh ka peaesinejate ettekanded) IBFi kodulehelt.
Konverentsi teeb aga eriti väärtuslikuks see, et igal päeval annavad kokkutulnud terapeudid ja õpetajad vabatahtlikult töötubasid, kus lisaks väga erinevatele maailmas praktiseeritavalele hingamistöö võimalustele tutvustatakse ka muid, hingamistööga sobivaid tehnikaid alates kunstiteraapiatest ja coahingust kuni näiteks šamanistlike rännakuteni. Samuti jagatakse kolleegidele lahkesti teadmisi oma äri ülesehitamise kogemustest ning tutvustatakse oma väljaantud raamatuid ja muid materjale. Viimaste aastate konverentside üheks olulisimaks teemaks on olnud hingamistöö viimase aja teadusuuringute tutvustamine, sh IBFi enda teadusprojektid, samuti eri hingamistehnikate populariseerimise kogemuste vahetamine ning arutelud.

Käesoleva aasta konverentsi üheks tippsündmuseks oli selgelt koolidele ja lasteaedadele mõeldud teadliku hingamise programmi ( Concious Breathwork in Classroom ) avaüritus ja esimene koolitajate koolitus, millest said videoülekande kaudu osa ka need, kes konverentsile ei jõudnud. See programm on plaanis rakendada ka Eesti koolides ja lasteaedades. Initsiatiivgrupp teeb selle nimel juba tööd.

Järgmise aasta inspiratsioonikonverents toimub 22.-29.06.2019 USAs, Kalifornias Joshua Tree rahvuspargis väga väekas paigas. Peaesinejatena on lubanud üles astuda hingamistöö valdkonna tunnustatud eestvedajad. Korraldajate hulgas on lisaks IBFi USA liikmetele ka Kanada ja Mehhiko esindajad – sisuliselt on tegu Põhja-Ameerika konverentsiga. Seega on põhjust loota järjekordselt äärmiselt inspireerivat sündmust nii hingamistöö maailma professionaalidele kui ka lihtsalt teadliku hingamise huvilistele. Järgmise aasta konverentsipaiga lähedusse jäävad võimsad looduslikud paigad nagu näiteks indiaanihõimude kogunemisspaik Giant Rock või poolepäevase autosõidu kaugusel Grand Canyon, mida tasuks Ameerikasse sõites samuti külastada.

Seni osaletud nelja konverentsi põhjal on see üritus ja seal kogetav ühine energia nii vägev, et järgmise aasta konverentsil osalemisele on raske vastu panna. Rõõm oleks seda kogemust koos teiste eestlastega kohapeal jagada.
Kirja pannud Elo Tuppits, Rahvusvahelise Hingamistöö Sihtasutuse Eesti esindaja al 2017. Lisainfo järgmise aasta konverentsi kohta: http://gic2019.com/  ja Elolt emailil: elo.tuppits@gmail.com

GIC-i tutvustav väike videolõik siit…