Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia kahe aastase väljaõppe lõpetanud

Signe Pedaja
Olen oma elu looja. Olen abikaasa ja ema. Olen töötanud haigla intensiivravis üle 20 aasta. Vabastava hingamisega tegelemine on olnud minu jaoks tõeliselt tervendav kogemus. Ma tutvusin iseenda sisemaailmaga ja maailm minu ümber muutus- paremaks. Minust sai hingamisterapeut 2016 aastal kui lõpetasin Teadliku loomise ja hingamistöö Akadeemia. Olen tegelenud erinevate praktikatega- nn. transtsendentaalse meditatsioon, Reiki, TRE, biodünaamiline hingamine ja trauma vabastamine. Hingamistöö on toonud minu ellu sisemist rahu, kindlust, selgust ja julgust.

Eve Sild
Olen õppinud majandust ning üle 15 aasta olen töötanud juhina. Oma kogemuste kaudu olen teadvustanud, et kõige olulisemad on suhted inimestega ja kõik need saavad alguse minust endast. Tee endani leidsin läbi vabastava hingamise. Vabastava hingamise kaudu olen kogenud keha vabanemist pingetest ja hingamise kaudu olen saanud ennast ise füüsilisest valust vabastada. Kiht kihilt olen liikunud lähemale enda tõele ja tajun, kuidas see mõjutab minu energia liikumist. Olen läbinud Tiia Lõokese juures kaheaastase Hingamisterapeudi väljaõppe programmi ja Tallinna Ülikoolis kursuse Visuaalkunstiteraapia alustest. Neile teadmistele – ja eelkõige oma praktilisele kogemusele toetudes viin läbi vabastava hingamise individuaalseansse ning loomingulise eneseväljenduse ja enesetunnetuse treeninguid. Kontaktid: eve.sild.e@gmail.com; tegutsen Tartus, Alatskivil ja Võrus

Katri Pääsuke
Olen massöör ja hingamisterapeut. Vabastav hingamine on minu elu palju muutnud. Tunnen ennast ja teisi inimesi paremini ning teen just seda, mida ma teha armastan – olen terapeut. Ravimassaaž, tervendav võimlemine ja hingamine – need on abivahendid, millega toetan inimeste tervenemist. Koduleht:  www.kasvamine.ee

 

Kristiina Kuusma
Olen hingamisterapeut, sünnitoetaja, ämmaemand.  Lõpetasin  TLH Akadeemia 2017 aastal. Hingamistööga olen tegelenud alates 2013-ndast aastast. Vabastav hingamine on minu ellu toonud palju soovitud muutusi, palju vabanemist, lõdvestumist ja paremat pingeliste olukordadega toime tulemist. Seoses vabastava hingamisega olen ka jõudnud sünnitoetuseni. Olen toetanud mitmeid ilusaid, õnnelikke sünde. Samuti olen andnud läbi hingamise sünnituseks ettevalmistavaid loenguid. Mind on alati huvitanud inimese sisemaailm, kust on mingid mõtted ja mustrid pärit, kust me saame kogu oma pagasi kaasa ning miks me oleme sellised nagu me oleme. Mida saab enda heaks veel teha ja oma elu veel paremaks muuta.

Mart Kutberg
Erinevad hingamise metoodid ja nende kasutamine igapäevaelus on mulle alati suurt huvi pakkunud. Usud või mitte aga olen hingamisega tegelenud juba alates sünnist. Nii nagu sinagi. Viimastel aastatel olen sellele tegevusele lisanud teadlikkust ja tarkust. See on toonud kiiresse argipäeva, spordi tegemisse, stressiga toimetulekuks ja lähedastesse suhetesse sootuks uue kvaliteedi. See on rahulikum ja parem maailm. Hingamise juures paelub mind eelkõige see, et sarnase tulemuse võib saada tunni ajase hingamise või nädalase soojamaa puhkusega.
Olen täiendanud ennast erinevates psühholoogia õpitubades ja lõpetanud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia ning hetkel täiendan oma psühholoogia alaseid  teadmisi Holistika Instituudis.

Margit Raias
Olen hingamistehnikate fänn. Olles praktiseerinud aastaid erinevaid hingamise stiile väga erinevate õpetajate käe all võin julgelt kinnitada, et teadliku hingamisega saab vähendada pingeid, stressi ja ebamugavustunnet ning suurendada rõõmu, heaolutunnet ja elujõudu. Tean, et just hingamine on
kõige täpsem, teravam ja tugevam tööriist, millega remontida oma elu kõiki aspekte: füüsilist ja tahtejõudu, emotsionaalset tasakaalu ja suhteid. Ja mis kõige tähtsam, seda saavad teha kõik, muutused on põhjalikud, kiired ning püsivad.
Olen lõpetanud Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemia ning toetan vabastava hingamise individuaal- ja grupiseansse. Et hoida oma „hingamistööriistakastis“ hinge tervendamisriistade kõrval ka keha hõlmavaid tehnikaid jätkan enesetäiendust ja praktiseerin ning toetan biodünaamilise hingamise ja trauma vabastamise (BBTR) seansse.

Piret Haamer
Olen õppinud hingamisterapeudiks Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias (2016-2019). Hingamistöö juurde jõudsin läbi kundalini jooga, kus kogesin aina rohkem, kui palju võib teadlik hingamine meie elukvaliteeti tõsta ning kasvatada teadlikkust iseendast. Sügav sisetunne ning soov hingamistarkust süvitsi mõista viiski mind hingamisterapeudi õppesse. Erinevate vaimsete praktikate juurde jõudsin läbi kundalini jooga, mida praktiseerin aastast 2009 ning õpetan aastast 2015. Olen ka lastejooga õpetaja ja jooga doula ning praktiseerin kundalini joogast pärinevat meditatiivset tervendamist. Toetan inimesi nii individuaalsetel hindamisseanssidel kui ka grupihingamisi tehes.

Kristi Kauponen
Olen naine, ema, lambakasvataja ja töötan analüütikuna. Lisaks olen üle 10 aasta oma elust tegelenud hingamistöö ja kundalini joogaga. 2013 aastal avastasin enda jaoks TRE ja 2014 aastal omandasin TRE juhendaja sertifikaadi. 2015 aastal alustasin õpinguid Teadliku Loomise ja Hingamise Akadeemias, mille 2020 jaanuaris edukalt lõpetasin.
Kasutan joogat, hingamistööd ja TRE igapäevaselt oma elus, et olla parim mina ise. Naudin väga nende tehnikate edasi andmist teistele inimestele, sest mind on need väga palju aidanud. Meil kõigil on oma tee siin elus ja meil kõigil on vahest väga raske. Sel raskel hetkel on tähtis küsida toetust ja leida just Sulle parim toetus ja toetaja.  

Terje Õunap

Marike Uusjärv