Hingamistöö ja nõustamise kunst ja teadus

TLHA teise õppeaasta:
I moodul
novemBER 2023
Tallinnas
IIi moodul
20 – 21 APRILL 2024 Tallinnas

Juhendaja Tiia Lõoke

Hingamine on sild, mis ühendab elu ja teadvuse,
keha ja mõtted.
Thich Nhat Hanh

Sellel moodulil käsitleme hingamistöö olulisi komponente ja ülesehitust. Saad praktiseerida hingamistöö ja nõustamise protsessi teadlikku juhendamist, jälgimist ning vastuvõtmist. Toetame ja vaatleme üksteise nõustamist/ coachimist enne hingamisseanssi – vaatlejana, hingamisterapeudina ja kliendina, anname ausat ja toetavat tagasisidet. Vahetame mänguliselt terapeudi, vaatleja ja kliendi rolle, õpime praktiseerides ja tegevust analüüsides.

Kuidas luua õhkonda (füüsilist, emotsionaalset, vaimset), kasutada muusikat, juhendatud meditatsioone, olla kohal iseenda ja hingaja jaoks, hingaja meeleseisundi “lugemine”, muutunud teadvuse (sügavate) seisundite integreerimine pärast seanssi.

Kuidas teha tööd kriiside ja leinadega, post-traumaatilse stressihäirega (PTSD); kriisipsühholoogia põhimõtted ja kogemused, kriisi etapid ja psühholoogiline esmaabi.

Tunneme rõõmu erinevate traditsioonide hingamisharjutustest; sufi, zen, tao, budism, koherentne ja diafragmahingamine; transformatiivne-, holotroopne-, Wim Hoffi ja paljude teiste hingamiskoolkondade praktikad).
Kaardistame hingamistöö oluliste koolkondade hetkeseisu maailmas. 

Õpime aktiivset kuulamist, nõustamist ja coachingut kasutama enne ja pärast hingamistöö seanssi. Saad selleks vajalikud küsimustikud ja teadmised. Käsitleme nõustamisoskusi ning verbaalseid ja mitteverbaalseid suhtlusoskusi.

Milline on kümne individuaalseansi ülesehitus vastavalt kliendi aktuaalsele olukorrale, ootustele, omadustele, meeleseisundile, vajadustele ja eesmärkidele. Erinevad isiksuse tüübid ja ootused hingamisseansile.

Muutnud teadvuse seisundeid ning millised võimalused ja ohud on hingamistöös. Hingamistöö näidustused ja vastunäidustused.
Argiteadvuse, alateadvuse ja üliteadvuse integratsioon ja eetika.
Millised on Sinu “rasked” ja “kerged” hingamiskliendid?
Millised on hingamist
erapeudi oskused ja eetika.
Kuidas saada heaks hingamisterapeudiks.
Supervisiooni ja ko-visooni vajalikkus. 

Vaatleme milliseid psühhoteraapia, hüpnoteraapia ja teisi vaimse arengu meetodeid saab kasutada koos hingamistööga. Uue tööalase väljundi loomine. Teeme juhendatud meditatsioone ja TRE-d.

Koolituse ajakava: Laup. kl. 10-19, pühap. 10-17.00
Koht: Tallinnas
Osalemistasu on 200 eur.

20 – 21. aprillil 2024 Tallinnas jätkame uuel tasandil samade teemadega. Lisandub grupisupervisioon, genogrammi koostamine,
hingamisteraapia muusikalistide tegemine ja analüüs.
Tutvume põhjalikult hingamisteraapiat toetava kehatööga.

Info emailil: tiia@voog.ee ; tel.5178313

Tagasi II õppeaasta moodulite juurde