Avardumine vaikuses – suvlaagri osalejate tagasisided 2017 -2021

Mis meeldis? Mis õppisid? Mida võtad kaasa? Tipphetked. 

Tagasiside 2021 a:
Läbi rõõmupisarate ma seda kirjutan, Tiia! Esimesel päeval ma ei uskunud, et nii malbe oleku ja hella häälega on võimalik juhendada meid (ja mind), aga mida päev edasi seda rohkem juhtus nii, et kui Sa rääkima hakkasid, olin ma nagu boamadu vilepuhuja ees! Kogu tähelepanu oli Su häälel ja õpetusel! Praegu olen “viinatagi purjus”, sellest rõõmujoovastusest, kuhu ma nädala jooksul olen marissinud! Minus on vibratsioonid praegu küll vist ainult näpuliigutuse või sinu hääle kaugusel! Ja see oli mulle natuke nagu tuntud maailm ja mul ei ole midagi selle vastu kuis seda veel näha ja kogeda! Just, kogeda! Kogeda neid energiaid, vibratsioone, vabadust, rõõmu, ILU, rahu, malbgust. Oma tänutunnet suudaksin vist TANTSIDES hoopis edasi anda, sest sõnad oleksid ainult ülistavad, aga väheütlevad. Lõpetuseks meentuagem varjatud annete õhtut: avastasin siin enda uue ande ….
Olen liigutatud, puudutatud, ja tänulik teile, Tiia, Pille, Liina, Katri, Janika, Almer, teie varjatud ja varjamata annete eest! Monika T.
….
Olen tänulik imelise ja hoitud ruumi eest! Väga hästi sobis spontaanne ja samas teatud rutiini sisaldav päevakava ning tunn, et midagi ei pea. Piisavalt oli ka aega lihtsalt olla. Kõige sügavam kogemus oli soojas vees hingamine ja Almeri massaž. Imeline ja tervendav. Veelkord suur-suur aitäh teile armasad, et selliseid laagreid korraldate! Väga rõõmustav oli ka Liinaga tutvuda ja tema gongikontsert oli parim, mida olen kogenud. Almeri mudatöötuba oli ka väga inspireeriv, käisin veel iseseisvalt kahel korral Mere SPA-s:) Suured kallistused, elu toetust, inspiratsiooni ja armastuse ilu teid toetama ja saatma igas hetkes. Riina
….
Ma jäin oma nädalaga väga rahule. “Rahule” on isegi vähe öeldud. Selle kogemuse kohta puudub sõna. Laager oli täis väekaid fragmente, mis kokku moodustasid tõeliselt vägeva sünergilise kompoti, mille sees ma nüüd rahuga hulbin. See polnud ainult koht, kus praktiseerida erinevaid meditatsiooni- ja hingamistehnikaid – see laager ja kogemus arendasid mind inimesena. Grupitöö eeldas minu jaoks mugavustsoonist väljatulekut, suurendas empaatiat ja avatud suhtlemist. Teise inimese tunnete ja hingega kontakti saamine niivõrd intiimsel tasandil tähendab, et tuleb osata vaadata teist ilma oma ego filtrita, lasta maskidel ja hirmufassaadidel langeda. Olla haavatav ja näha teise sügavaid hirme, meeleheidet ja valu (ja muidugi ka ilus ja headust) – see seob paratamatult sind teisega ja loob usalduse.
Minu jaoks pole olnud lihtne end avada, usaldamine on võtnud aega, kuid Algallikal käis barjääride kaotamine kiiremini. Ilmselt mõjutas seda kontsentreeritud lähenemine ja igapäevane koos olemine.
Ma kogesin inimeste headust, südamlikkust ja siirast tahet olla teise jaoks olemas ja vajadusel toetada. See kõlab justkui klišeena või vana uudisena…et mis selles siis niivõrd erilist?! Aga see on eriline: võibolla on sellist headust ümberringi rohkem kui ma arvanud olen…see on mulle mõttekoht.
Minu jaoks avardusid armastuse piirid ja seda mitte ainult intellektuaalsel tasandil, vaid just kogemuslikult. Loodan, et see heaolu tunne vaikselt ei lahtu, vaid suudan seda muutust, mida hinges tunnen, veel pikalt säilitada ja miks mitte ka tugevdada. Aitäh teile veelkord, te olete võrratud!
Helen K.
…..
Kui tulin siia laagrisse, siis olin igasuguste ootusteta. Esimene asi, mida märkasin, et grupp on täis hästi erinevaid inimesi, paljud olid esimest korda hingama tulnud. Imeline on see kuidas inimestes tekkis aina rohkem usaldust. Laagri viimasel päeval tundus, et lahkuksid väga lähedased inimesed.
……
See laagri nädal oli kindlasti senise elu parim puhkus! Nautisin vaikust ja eriti sain sellest aru, kui akna all lobisemist kuulsin. Imeline looduslik koht, kus vesi, tuul, päike, maa koos toetavad, lisaks taimed ja need külluslikud roosikroonlehed!!!… Nautisin oma abikaasaga koos praktikate tegemist ja sisemist arengut. Sain veelgi parema kontakti seksuaalsusega endas. Õppisin mediteerimise alg tõdesid – väga arendav!… Imeline nädal ilma teleoni ja internetita oli vägev! …
Tulen kindlasti veel siia erinevaid praktikaid õppima ja unistan oma panuse andmisest Tiia koolituste läbi viimisele.
Veinika
……
Minu südames on tänu, et valisin tulla, olla ja avaneda! Ma õppisin usaldama, olema ja toetama. Ma julgen nüüd olla veel rohkem MINA, RÕÕM, ARMASTUS, VALGUS.
Ma tänan selle imelise teekonna eest laagri loojaid Tiiat ja Pillet. Ja Liinat. Aitäh, et aitate inimesi ja toetate, et igaüks jõuaks lõpuks koju – oma enese sisse! Enely K.
….
Väga äge laager oli, inimesed olid fantastilised, juhendajad olid toredad, koht vapustav. Mulle meeldis vees hingamine ja üldse see “hingamise värk” oli väga huvitav ja võimas. Tagasiside ainult positiivne, tehke seda edasi mida teete, olete vägevad, maagilised naised. Mina võtan siit kaasa uue hingamise, uued tutvused ja armastuse, julguse. Soovin teile armastust ja palju uusi kordaminekuid.
Kristiina.
….
Kõik, mis tundus esiti võimatu või raske on nüüd tagantjärele vaadates just täpselt ÕIGE. Minu jaoks oli kõike täpselt parajas koguses.
Kersti
….
Kallis Laager! Mul on südamest hea meel, et mind Algallikale, oma koju kutsusid! Tore, et olid tunnetuslikult teinud ise valiku, keda nimelt kutsuda. Sa olid loonud imeliselt toetava ruumi. Alguses olin pisut segaduses mõttest, et oled mind paigutanud neljasesse tuppa, sest varasemalt olin Sinu juures külas olles ööbinud alati üksi. Viimaseks päevaks aga tänasin Sind mõttes ja ka enne uinumist võimaluse eest jagada just nende imeliste inimestega tuba. Sa olid valmistanud külaliste vastuvõtuks põhjalikult ja seda oli tunda. Erilise elamuse ja meeleliigutuse tekitas minus gongikontsert ja elementide hingamine. Samuti oli suurepärane, et olid hoolitsenud Eesti parimate käte koju toomisega meie kehade eest. Aitäh Katri ja Almeri eest! … Armas Vaikuse Laager, olen taevani tänulik, et oled ja kutsud. Püsi ikka selles kõrges sageduses ja luua tahtmises ning jätkuvat ilmelist suve.
Signe
…..
Mulle meeldis – kohale jõudes ümbrus – lokkav, see seltskond, kes on kohal ja olemas sinu jaoks. Mulle sobis see, et tulin koos abikaasaga. Sain hingamisega uue kogemuse ja uut moodi mõtlemise mediteerimisega. Mind toetanud väikegrupp oli nii toetav ja julgustav, neile kõikide soovide täitumist. Söök oli super hea. Saab ka niimoodi toituda, kindlasti võtan kodus ette vegan toidu päevi. Tuba oli hea ja mugav, uksest otse õue. Täna väga selle kogemuse eest mida te mulle andsite, sees väestavas Algallikas. Teile soovin kõike head oma tegemistes, rõõmu ja armastust, olete nii positiivsed ja rahulikud.
E.
….
Sattusin täitsa tundmatusse kohta. Aga et ma siia sattusin, olen väga rahul, Neid nägemusi mida siit kaasa sain, neid ei vahetaks millegi vastu. Suured tänud Algallikale, et selline üritus olemas on. Üle kõige, et ma leidsin endas selliseid tahkusid, millest ma ei osanud enne mõeldagi.
Indrek
….
Elu on loodud olema, tulles tasa su juurde, õhkõrnalt Sa võtad ta vastu. Algallikas paitab su hinge, vaimu, olemust. Voolates ajal siin, peatudes Seal. Hingemõõdiku tee, mille Tiia siin seab, Pilleke armsalt sest lugu peab. Imede tegemine läbi südame kui sõnu seame. Vaikus Su ümber ja sees, enese ees. Võta kinni ja puuduta seda. Jagage seda palun, ma vajan seda. Mereõhk ja kadaka torkiv silitus. Mettha bhavana trimmiv tinistus.  Valitud teed, mida pakuvad need. Kummastav vaikuse heli – ma Sinuga räägin sajal tasasel moel. Minu tänulikkusel pole piire. Õnnistades Armastusega kõike ja kõiki siin Algallikal.
Anne-Liis

Tagasiside 2020a:

Mulle meeldis kogu laager. Sain seda, mida lootsin ja rohkemgi veel… Laagri kava oli üles ehitatud loogiliselt, edasi mindi samm-sammult. Mulle meeldisid gongid. Ma sain aru, kuidas ma merd armastan ja kui oluline minu jaoks elav tuli. Minu jaoks kajastas laagri pealkiri “Avardumine Vaikuses” täielikult seda seisundit. Meeldis grupi aura, meeldis et kõik olid nii toetavad praktikate ajal, meeldis et sai palju omaette vaikuses olla. Sain teada mida tähendab HINGAMINE ja see on see, millega ma soovin jätkata.
Kõik kokku oli üks kõrghetk, iga päev oli nagu üks kõrghetk. Eraldi tooksin välja esimese päeva vees hingamise. Kuid laupäevane kogemus oli rabav – see raputas nii füüsiliselt kui vaimselt.
Juhendajad olid suurepärased. Aitäh teile! Ma olen iseendale väga tänulik, et ma siia tulin… Minu jaoks oli kõik ideaalne!
Maive

Meeldis kohtumine oma tõelise olemusega. Õppisin ja kogesin, et on turvaline olla alatises ühenduses oma algolemusega, oma täiusliku potentsiaaliga, oma vaimenergiaga. Õppisin, et on turvaline olla nähtaval oma puhta armastusega. On turvaline väljendada oma armastust.
Kõrghetk oli teine veeshingamise kogemus. Suur ja sügav, kõrge ja piiritu ühendus oma vikerkaarevärvilise, avara ja armastava hingehõimuga.
Ma väga tunnusta ja olen tänulik laagri loojatele ja juhendajatele. Turvalise keskkonna loomise ja armastava tähelepanu ja tähelepanelikkuse eest.
Karolin

Meeldis kohalolu ja vaikus. Meeldis kõndimine, loodus, hommikupraktikad, hingamine. Õppisin et minu sees on kogu potentsiaal viia ellu oma unistusi, tuleb vaid olla ühenduses iseenda ja oma kõrgema minaga.
Kõrghetked olid veeshingamisega seotud ja Almeri massaz, päikeseloojangud, jänese märkamine looduses mitmel korral, viimase päeva meditatsioon, Karolini laulud ja joigud, õhtune pidu, silmavaatamised…
Kokkuvõttes jään laagriga väga rahule.  See on iseendasse vaatamise aeg, mida kodus üksi olles pole võimalik nii hästi kogeda ja tunnetada. Imeline loodus ja kadakarajad – on täpselt nägu Alice Imedemaa filmis ja jänes ka! Tulen kindlasti tagasi, Aitäh! Aitäh! Aitäh!
Armastusega, Maret

Õppisin olema kontaktis iseenda ja teistega. Laager pani proovile, et olla rohkem avatud teistele ja võtta vastu toetus täiesti võõralt inimeselt. Algul silma vaadata pikalt oli väga ebamugav, pole enne nii pikalt silma vaadanud. Ma usun, et õppisin iseennast tundma läbi enda ja teiste. Väikeses grupis sai palju jagada, mis toob inimesed kokku. Olime mõnusas voolamises. Õppisin teisi toetama tingimusteta. Minu kõrghetk oli minu madal hetk, kus tundsin, et tahan koju. Tulid sellised tunded, aga peale seda läks kergemaks, mõnusamaks, lihtsamaks, selgemaks. Aitäh, et sain kogeda, jagada ja olla.
Loora

Meeldis eriti vaikusepäev, kus oli palju aega omaette olla ja mõtiskleda. Väga meeldis kuue elemendi praktika. Õppisin seda, et pean elu voolul enda kanda laskma, mitte liiga sügavalt plaanima. See tuli eriti esile vees hingamises. Tahan kõigisse tegemistesse integreerida rohkem eluõõmu. Väga meeldis grupi juhendamine – andis enesekindlust tulevaseks tööks terapeudina, mulle meeldib inimesi inspireerida, nende andeid välja tuua.
Kõrghetk oli sisemise rahu mõttes neljapäev, ka viie elemendi praktika, emotsionaalselt laupäeva õhtune pidu.
Sirje

Meeldis kõik: atmosfäär, toetus, avatus, toit, praktikate mitmekesisus, üllatusi oli igal sammul. Õppisin Armastust endas; toetuse väge, kõike ei pea/ ega ole vaja üksi teha: usaldust elu voolamises; julgust näidata end.
Kõrghetked: esimene hingamine; hirmu ületamine vetteminekul lihtsalt teistelt inspiriatsiooni saades; lõkke ääres laulmine; kuue elemendi hingamine, nii imeline tasakaal tuli; sünnipäeva laul, toit ja hällitamine – kõige imelisem kogemus sündimiseks; meele kohale toomine hetkedesse; kõik inimesed – meeletu inspiratsioon ja armastuse allikas. Aitäh teile meeletult ägeda laagri eest! Imelised olete! Selline energia! Päikest!
Kristel

Meeldis seltskond, toit, praktikad – tegelikult kõik meeldis. Õppisin ennast tundma ja usaldama, sai erinevaid teadmisi (väga palju). Kõrghetki oli mitmeid. Hingamiste tagajärjel pingete maandus, leppimine endaga ning enda tõelise olemuse ja eesmärgi taipamine (suure pildi kokku panemine). Lisaks taipamine, et minusuguseid on palju, ma ei ole üksi.
Vaikus on vajalik, kuid viimasel päeva võiks olla omavaheline suhtlus vabal ajal lubatud, sees nii saab omavahel rohkem tuttavamaks. Kõik oli südamega tehtud laagris ja seda oli tunda. Alati oli toetajaid, kõik olid abivalmid. Tegin tubli sammu arengus edasi. Aitäh kõige eest! Lahkun tänulikkusega elu eest!
Annika

Meeldis õhkkond, mis loodi juba esimesest hetkest. Imeline asukoht ja kooslus. Jumaldasin just sellist toitu, mida pakuti, see andis nii palju energiat. Päevakava tihedus ja vaikuses olemine oli sobiv. Tiia, oled kingitus – tänan, et jagad seda!!!
Õppisin et elus on nii palju enamat, tahan seda kõike kogeda. Olen endaga paremini kontaktis, paigas on siht, suund ja eemärk, aga seda voolavuse, rõõmu ja Elu lubamisega. Õppisin nägema teisi inimesi, me oleme kõik sarnased. Kõrghetk oli esimese päeva hingamine. Lasin lahti ja olin looja – olin jumal. Palun jätkake sellega mida teete, see on nii inpireeriv ning paljud vajavad seda!

Meeldis kogu kontseptsioon. Õppisin oma hingamist rohkem teadvustama ja iseennast ning elu usaldama. Minu jaoks oli kõrghetkeks 6-elemendi hingamine, see viis mind erilisele rännakule ja tõi üles mälestusi millest mul aimugi ei olnud. Ka silmast silma hingamine oli väga meeldis. Ei oska ettepanekuid pakkuda.

Ma ei oska midagi eraldi välja tuua – kõik meeldis. Eriti meeldis: TRE-jooga; täiendavad massazid + gongi teraapia; see viimane harjutus (oleks võinud natuke pikem olla); kahtlemata söögipausid; kõik silmad kinni tegevused; vaikus; muusika valik. Võiks olla rohkem gongi!
….
Mulle meeldisid kõige rohkem hingamistöö praktikad. Kõige vingem oli hingamine elementide kaudu, see oli ka minu laagrioleku aja kõige lahedam elamus. Laager aitas nö uuesti reele, oli aega endaga olla. Õppisin vastuvõtmist. Ma isegi ei teadnud, et ma ei oska vastu võtta abi, toetus jms. Hakkan seda nüüd praktiseerima.
Sain Liinalt inspiratsiooni joogat rohkem praktiseerida. Pille on lausa fantastiline toetaja, suure empaatiavõimega, hästi soe naine. Tiia mõjub samuti ekstra-inspireerivalt. Väga mõnus ja toetav hääl meditatsioonide jaoks. Laagri kontseptsioon on super! Laagri asukoht on super! Läbiviiad samuti supertoredad! Näeme veel!
….
Meeldisid väga hingamised, tiimitöö, meditatsioonid, gongimeditatsioonid, saunaõhtud. Õppisin rohkem südame häält kuulama. Õppisin end avama ja usaldama. Õppisin enda meelt vaigistama, mis viivuks isegi õnnestus. Kõrghetked: veeshingamine, viimase hommiku silmast silma hingamine, kuue elemendi hingamine. Gongikontsert oli fantastiline.
Maarja
….
Meeldis koos veedetud aeg. Inimesed olid vabad ja mina koos nendega. Õppisin enda sisetunnet kuulama ja seda usaldama. Kõrghetked olid hingamises ja 6 elemendi meditatsioonis. Kogeda kuidas energiad liiguvad ja kuidas keha neid vastu võtab. Juhendajad olid väga sõbralikud, abivalmid toetama igas olukorras.
….

Tagasiside 2019 a.

Esimest korda praktiseerisin hingamistehnikaid ja grupis mediteerimist. Esmakorde kogemus oli võimas. Kindlasti tegelen sellega edasi. Meeldis see, et meist hooliti väga, tundsin ennast hoituna. Kõrghetk oli tänane paaris hingamine, kus tundsin kuidas minusse voolab teiste inimeste rõõm. Olin pisarateni liigutatud. Õppisin ennast rohkem tundma, jälgin edaspidi taotlusi mis endale andsin. SUUR, SUUR TÄNU!
Ellen

Mulle meeldis et ei olnud telefone. Kõrghetk oli kolmapäev kui olin vabanenud koormast ja hakkasin looma armastust enda ümber. Õppisin nägema inimesi lähemalt ja sügavamalt. Ilma telefonita laagril on väga suur mõju!

Mulle meeldis laagris see, et oli vabadust ja sain reaalselt läbi Tiia õpetuste targemaks!!! ja et meil oli päevakava, mille järgi tegutseda. Meeldis et meiega tegeleti võrdlemisi personaalselt. Minu kõrghetkeks olid kindlasti gongid. Polnud varem sellist kogemust. Kindlasti ka esimene vees hingamine – see oli mega! Toit toetas ka kõvasti. Õppisin kui oluline on lähtuda enda sügavamast minast, et olla rahul ja tasakaalukas oma elus. Tiia õpetused meditatsiooni eel – see on kindlasti, mida saan kaasa võtta. Tänan väga!
Rainer

Mulle meeldis laagris põhimõtteliselt kõik. Õppisin et endale tuleb aega anda, tuleb ennast usaldada, peab oskama lõdvestuda, märgata. Õppisin mediteerimist ja hingamist, sain kogemusi juurde.

Mulle meeldis järjepidev rütm, tegevust oli piisavalt ja puhkuseks oli aega. Enamuselt kõik. Kõrghetk: snorkliga hingamise ajal, emotsioonide ja hirmudega töötamine. Õppisin: ilma kohvita olema ja et toortoit toetab väga keha; enesega leppimist ja otsustavust; grupis energia ja sidemete loomine. Usalduse loomist nii enda kui grupi vahel; kõigi grupiliikmed õpetasid mulle miskit.
Kirsti

Seltskond meeldis. Loodus. Praktikad. Massaži võimalus. Kass. Toit. Kõrghetked: viimane silmast-silma hingamine; ujumine ja loodusega ühendumine. Tantsimine Pillega, eriti see emotsionaalne tants. Õppisin end rohkem usaldama. Vastu võtma õpetusi.
….
Meeldis vaikus, toit, loodus, joogapraktikad, huvitavad inimesed. Grupitöö oli huvitav, pakkus pinget. Õppisin enda kohta mõned taipamised, mis on mulle väga olulised. Keha tunnetuse suurenemine kindlasti. Täielik lõdvestumine rahu tasandini välja ja puhastumine emotsionaalsest “saastast” – täiesti toimis.

Meeldisid inimesed, toit, koht, meri, loodus, sünergia, pakutu paljusus. Tiia “jalad maas” selgitused. Loomulikkus, siirus, maskide-rollide puudumine. Kõrghetked: soojas vees hingamine, elementide hingamine, Liina hommikupraktikad. Õppisin end avama, teisi usaldama, rahutust minna laskma, palju uusi praktikad, mida tavaellu kaasa võtta.
Anu

Laagris meeldis mulle kõik – imekaunis maalähedane koht ja väga põnevad teemad. Juhendajad olid super inimesed ja oma ala professionaalid. Toit oli super!!!! Minu wow element  laagris oli taime ja toortoit, sest ma ei kujutanud ettegi, et sellisel viisil kõhu külluslikult täis saab. Snorkliga hingamine oli teine kõrghetk, pelgasin seda, aga see osutus hooopis väga meeldivaks kogemuseks. Õppisin iseendaga sõbraks saama ja seda et ma olen igal ajahetkel õiges kohas, õigeid tegusid ja asju tegemas. Sain ennast elu karuselli pealt välja lülitada ja täiesti vabalt hakkama saada ilma telefonita nädal aega.

Mulle meeldis see vaikus ja rahu. Väga mõnusad toidud. Meeldis et sain endaga siin läbi hingamiste rohkem teadlikumaks. Ja saun meeldis. Ja hommikuliikumised. Ja et oli ka lihtsalt olemise aega. Minu jaoks oli kõrghetk soojas vees hingamine, eriti esimene kord. Ja päris kindlasti hommikune tšakrate äratamine läbi tantsu ja liikumise. Ja viimane hingamine partnerile silma vaadates. See oli IMELINE! Õppisin minnalaskmist, elu usaldamist. Olen väga tänulik kõikidele juhendajatele – suurepärane toetus ja armastus oli kogu aeg olemas. Aitähh IMELISED!

Tagasiside 2018 a.

Meeldis soe ja toetav keskkond, inimesed, võrratu loodus, imemaitsev toit, huvitavad praktikad, vaikuses olemine. Gongid, massazhid. Hommikused joogapraktikad =) Õppisin uusi meetodeid, kuidas oma meelt rahustada, suunata. Võtan kaasa inspiratsiooni ja sooja tunde =) Tipphetkeks pean basseinis snorkliga hingamist. Liikuv ajakava oli iseenesest lahe, kahju ainult et mõni praktika ära jäi. Järgmisel korral ehk jälle =). Veel rohkem vaikust =)
….
Meeldisid õpetajad, koht. Väike grupp. Hea söök. Praktikad, mida tegime. Võimalus viibida looduses ja üksi iseendaga. Kontakti puudumine välismaailmaga. Sain endast teadmisi juurde. Inspiratsiooni edasiminekuks. Võtan kaasa puhanud ja puhastunud keha. Uued ideed ja teadmised. Tulevikus võiks veel rohkem paastu ja täisvaikust olla.

Meeldis keskkond, toit, meri, elukeskkond, ilma, “vabadus olla iseendaga”, vaikus (hommikul), oma keha eneriga tundmine. Aeg iseendale oli oluline. Avardunud ise avardab maailma sinu ümber. Taimetoit on loominguline, värviline protsess. “Lihtsalt hinga”.Võtan kaasa vaikuse, uue elu rütmi otsused, oma sisemise hääle, tänulikkuse kõige selle suhtes, mis mul olemas on. Lihtsuse – hingamine on lihtne ja eriline. Hingesugulase laagrist. Vaimsed sihid said paika. Tipphetk? sündimine perre kus on õnnelik ema ja isa. Minu hingerännak – otsavaatamise praktika paarilisele. Tiia sul on nii eriline keskkond, mis toetab seda mida teed, kõik on olemas!
…..
Meeldis see intiimne grupp, mul on tihti esimesel päeval hirm avanemisel, kui kõik on võõrad. Iga grupi liige kajastas meie grupi iseloomu omadusi – naiselik tugevus ja sihikindlus, emalik soojus, emalik konkreetsus, mis on mulle hetkel vajalik; sisemine ja universumi tarkus; kahtlused, kõhklused, ebakindlus, muretsemine, ülehoolitsemine, neutraalsus ja ürgne mehelikkus, hoolival ja toetaval moel. Tipphetkeks loen hetke, kui tundeid oli nii palju ja see tekitas tohutu negatiivsuse sees ja ma leidsin ise moodused ennast toetada – läksin vihma kätte jooksma, mere äärde kividele hüppama, puude, lillede, kasside, kivide ja merekarpidega rääkima.  Selle võtangi kaasa ja varem õpitud praktikad tulid ka õigel ajal meelde või natuke hiljem 🙂
….
Tipphetk: enda eelmise elu nägemine; kes olin, milline, mida head ja halba tegin, kuidas lahkusin eelmisest elust. Sellest tuli arusaamine, miks elan praegust elu, milliseid rolli läbin. Kusjuures järgmisel päeval gongiteraapias läks sama asi edasi: nägin eelmises elus olevaid aitajaid, kes on tulnud mu ellu ka praeguses elus kriisist välja aitama. Ja nägin ka tulevikku.

Laager sobis mulle. Algul  kinnisest ja inimesi kartvast minast tuli lõpuks avanemine ja julgus vastu võtta teiste inimeste poolt pakutavat abi. Õppisin usaldama, mõistma, et võin olla mõistetud ja toetatud ja aktsepteeritud teiste inimeste poolt, sh meeste poolt. Võtab kaasa julguse vastu võtta teiste inimeste toetust ja abi.  Ettepanek: oleks võinud algul inimestega rohkem tutvuda, siis minul oleks olnud kergem võõrastega harjuda. Soovin järgmisel aastal laagris osaleda.

Sain mis tahtsin. Hingamisega mitu toimivat ja kasulikku ja meeldivat kogemust, reaalselt 1.korda elus. Naiste seltskonda vastu võetud saamine, sulandumine. Õppisin naisi paremini mõistma ja veelgi rohkem väärtustama,  emaga seotud puzzle tükid. Lahke vastus – kõigile ja kõigele. Tipphetked: eelviimase päeva hingamine, inspiratsioon ja luuletuse kirjutamine. Esimene vees hingamine, selle kasulik, leebe, rõõmustav mõju. Selle rõõmus jagamine väljas laua taga. Ei oska millegi üle nuriseda ega isegi ninatark olla. Aitäh!

Oli tõeline ARMASTUSE laager! Oleks justkui uuesti sündinud, soovin teile, et see energia jätkuks kauemaks ja teadlikkus, et argipäev ei murraks oma madalamate vibratsioonidega sisse!:) Et oleks endasse usku ja usku Kõiksuse tarkusesse, usaldust selle vastu. P. luges mulle telefonis ette ka luuletuse naistele – ka mõnedel meestel on veel lootust!:D Suve sisukaimad päevad – ilma telefonideta, uudisteta, meelelahutuseta – koos inimeste, hingedega! Soojad päevad igas mõttes. Aitäh juhendajatele, ainult meeldivad kogemused.

Suur, suur tänu teile kõigile kohalolu ja pühendumise eest. See oli väga eriline aeg koos teiega.  Tundsin, et igaühel meie hulgast on oma roll ja meie töö tulemus ei mõjuta ainult meie ringi, vaid meie töö mõjutab paljusid teisigi meie ümber ja veelgi kõrgemal tasemel.
Meie kehadel on praktiline kogemus, kuidas lahti lasta vastupanust ja kontrollist ning usaldada. See rahu peegeldub kogu ümbritsevale. Panin tähele, kuidas mu ilme on muutunud magama jäädes. Varem ootasin und kulm kortsus, nüüd aga tänulik naeratus näol Tänud, Tiia kogu vastutuse võtmise ja ruumi hoidmise eest! Tänud, Pille sinu kerguse eest ja Liina sinu tarkuse eest!

Tänud, teile kõigile!

….
Väga suur hüpe enesearengus toimus mul laagri ajal! Kuigi tohutult kartsin uusi asju proovida, siis kokkuvõttes tasus neid kõiki kaasa teha ja tulemused olid üllatavad/ vabastavad. Aitäh juhendajatele kannatlikkuse eest!
Väga meeldisid laagris osalenud inimesed! Kõik nii soojad inimesed! Aitäh teile teie siiruse, avatuse ja toetuse eest!
Pillele jäi üks oluline asi laagris ütlemata: ma suutsin ära leppida oma kehaga ja reedesel veeshingamisel võtsingi Sinu soovitatud mõtte. Aitäh Sulle! Soovin, et kõigil läheks elu hästi. Jäi väga meelde Liina lause: “Mõte loob tulevikku.” Armastust teile kõigile!